Kiriş Duvar Yük Kütüphanesi

Protas

Yeni Üye
Merhaba,
İdestatik v8.62 kullanıcısıyım. Yük kütüphanesinde, kiriş yükü tanımlarken, aşağıda resmini gösterdiğim sonuçla karşılaşıyorum. Doğrusal yük değerleri niye böyle çıkıyor anlamadım...

Bir de önerim olacaktı...Kiriş yükü adı kopyalanabilrse büyük kolaylık olur. "Yeni" ve "Sil" butonlarının yanına "Kopyala" diye bir buton konursa, bir kere yaptığımız bir kiriş yükü tipi için benzer yük çeşitleri daha kolay oluşturulur, her defasında yük katmanı tanımlamak zorunda kalınmaz. Kopyanın üzerinden istenilen değişiklikler kalınlık, yoğunluk vb. kolaylıkla yapılır.

İyi çalışmalar....

Ekli dosyalar

• 24 cm h=300.PNG
    24 cm h=300.PNG
    31.5 KB · Görüntüleme: 1,739
Protas":rbcth8p7' Alıntı:
Merhaba,
İdestatik v8.62 kullanıcısıyım. Yük kütüphanesinde, kiriş yükü tanımlarken, aşağıda resmini gösterdiğim sonuçla karşılaşıyorum. Doğrusal yük değerleri niye böyle çıkıyor anlamadım...
Merhaba,

Yük kütüphanesinde ve Yük analizi raporunda Doğrusal Yük değerinin gösterimine yönelik bir sorun mevcuttur ve notlarımız arasındadır. Yük hesaplarında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Protas":rbcth8p7' Alıntı:
Bir de önerim olacaktı...Kiriş yükü adı kopyalanabilrse büyük kolaylık olur. "Yeni" ve "Sil" butonlarının yanına "Kopyala" diye bir buton konursa, bir kere yaptığımız bir kiriş yükü tipi için benzer yük çeşitleri daha kolay oluşturulur, her defasında yük katmanı tanımlamak zorunda kalınmaz. Kopyanın üzerinden istenilen değişiklikler kalınlık, yoğunluk vb. kolaylıkla yapılır.
İsteğiniz değerlendirilmek üzere notlarımız arasına alınmıştır.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• yük3.png
    yük3.png
    297.1 KB · Görüntüleme: 1,719
Protas":2t2bic1t' Alıntı:
Merhaba,

İyi çalışmalar....

Bu öneriye katıldığımı, daha önce bununla ilgili talepte bulunduğumu bildirmek isterim. Burada ilave olarak bir proje üzerinde oluşturulmuş yeni yükün yine arşivlenerek tekrar kullanılabilmesi kolaylığı da sağlanabilmelidir.
Not: Şablon projeden daha kolay bir yöntem olmalı. Her defasında şablon projeyi yenilemek durumunda kalmamalıyız.

Geri