3 boyutlu dwg import

s_f_d

Etkin Üye
Merhabalar,

İdecad içine 3d dwg yi 3d özellikleri ile import edebilir miyiz?
Yardım menüsünde 3 boyutlu objeleri import et diye bir seçenek var ama program menüsünde çıkmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 3d.png
    3d.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 2,854
Merhaba,

ideCAD Statik'de 3B DWG import yapılamamaktadır. Eğer modelleme için kullanmak istiyorsanız. 2B DWG mimari planlar import ederek Araçlar sekmesindeki "2B Mimari proje oku" komutu kullanılarak kolon ve aks çizimleri ideCAD Objelerine dönüştürülebilir.

Analiz için değil sadece katı model olarak görmek için ideCAD Mimari de 3DS ve OBJ formatlarında import edilebilir.

Ne amaçla kullanmak istediğinizi yazarsanız belki daha detaylı bilgi verebiliriz.

Yardım dokümanında belirttiğiniz durum düzeltilecektir.

Ekli dosyalar

• mimari proje oku.jpg
    mimari proje oku.jpg
    70.3 KB · Görüntüleme: 2,817
Yasin Bey cevap için teşekkür ederim.
Bir makina platformuna temel yapacağım . Firma çizimleri 3d olarak hazırlamış.
Bu çizimden faydalanarak perde temel vs. gibi elemanları otomatik oluşturup analizde kullanabilirliğini merak etmiştim.

iyi çalışmalar.

Betonarme elemanları oluşturmak için 3B DWG çizimler kullanılamıyor. ideCAD Çelik için import altındaki DWG/DXF (Yapı olarak) komutu ile 3 boyutlu çizim import edilerek çelik profiller atanabilir.

Betonarme elemanları oluşturmak için 3B DWG çizimler kullanılamıyor. ideCAD Çelik için import altındaki DWG/DXF (Yapı olarak) komutu ile 3 boyutlu çizim import edilerek çelik profiller atanabilir.
Bu şekilde bir çelik yapıyı import etmeye çalışıyorum ancak idecad kapanıyor. Yardımcı olabilir misiniz ? Aktarmak istediğim dwg dosyası ektedir.

Geri