Döşeme kalınlığı yetersiz hatası

Merhabalar,
Kurtarmayan döşemeniz de kalınlık kontrolü konsol döşeme olarak yapılmıştır.
Döşeme üzerine gelerek sağ tıklayıp,aks 2 için hesap aksı edit kısmına girin.

Düz+pilye seçeneğini işaretlerseniz sorun ortadan kalkacaktır.
İsterseniz döşemeyi silip tekrar atarak da sorunu çözebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    99 KB · Görüntüleme: 4,067
scoutboy":3epums88' Alıntı:
Berat bey teşekkür ediyorum ilginiz için.
Projemde bir de sehim sınırı aşıldı hatası alıyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.
İyi çalışmalar
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
-Projede Zemin katta -280 kotundaki D208 döşemesi K10 kirişine bağlanmış görünüyor. D10 ve D208 döşemelerine ait sağ döşeme kenarı da kirişe bağlanmıyor. İlgili döşemeleri silin. Döşeme kenarını kirişe bağlanacak şekilde düzenleyin. Önce -280 kotundaki, daha sonra sıfır kotundaki döşemeleri yerleştirin.
-280 kotundaki D207-208 döşemelerinin özelliklerinden "Rijit diyafram oluşturma" seçeneğini işaretlemeniz uygun olur.
-Süneklik düzeyi seçimi ile ilgili TDY 2007 2.5.1.5' i inceleyiniz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• gry_2.cde
    961.2 KB · Görüntüleme: 633
  • tdy2.5.png
    tdy2.5.png
    74 KB · Görüntüleme: 3,720
Merhaba, Projede değişiklikler yaptım fakat bu seferde kirişlerde aşırı donatı sorunu ile karşılaştım.
yardım ederseniz sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

scoutboy":j9r7alqt' Alıntı:
Merhaba, Projede değişiklikler yaptım fakat bu seferde kirişlerde aşırı donatı sorunu ile karşılaştım.

Projenizde K218 nolu kirişte kolon kiriş birleşim hatası bulunmaktadır.Bu hatayı gidermek için ekteki dokümantasyonu inceleyin.

Ekli dosyalar

• Kolon Kiriş birlesim kesme güvenliği.pdf
    115.9 KB · Görüntüleme: 198
scoutboy":cayx2rgf' Alıntı:
şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
-Projede Geometri kontrolündeki hataları düzeltiniz.-280 kotundaki döşemeleri tanımlarken döşeme ayarlarına girip, -280 kotunu verip,daha sonra döşemeyi tanımlayınız.
-S214-S208 kolonları arasındaki kirişi, Kiriş yardımcı toolbarındaki "Birleştir" komutu ile tek parça haline getiriniz.
-1. kattaki D202 döşemesi içim rijit diyafram oluşturma satırı işaretlememelisiniz.
-Analiz ayarları/Yük Güvenlik sekmesinde" TS 500 yeniden dağılım maddesini uygula" satırını işaretleyerek analiz yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Geri