Proje incelemesi kolon kesitleri vs sizce yeterlimidir

Merhaba
Virüs programı
McAfee WebAdvisor
hata mesajı veriyor, virüs taraması yapıp başka bir yükleme linkine yüklerseniz bakarız.

Ünver ÖZCAN

Merhaba
Önerilerim
--Perde betonları C35 diğerleri C30 (kolon, kiriş, döşeme)
--Perde detaylarında perde betonları C30 görülüyor.
--Kalıp betonu dökülürken farklı betonları ayarlabilmeniz çok zor. olur Bunun için betonu her yerde aynı yapın.
--Hesabı yaparken kolonların DS tikini kaldırın,
--Kirişlerde ilave donatıları sıkışıyor ilave demirleri daha kalın seçin, yine sıkışma olursa ikinci sıraya koyun,
--Perde başlık demirleri 16 olabilir.
--Balkon hareketli yüklerini artırın,
--Çatı katında duvar yoksa duvar yüklerini kaldırın, saçaklarda hareketli yükleri azaltabilirsiniz,
--Ortadaki uzun perdelerin (P1-P4) uçları uzun yönde bağlanmamış,(k47-k49, k54-k56 kirişlerini perde yapabilirsiniz)
--Asansör kulesi yapılmayacak mı?
--Merdiven yüklerini ekleyin.

Kolay gelsin.
Ünver ÖZCAN

-perdedeki c35 olayına dikkat etmemişim, 30 sececeğime istemeden 35 seçmişim sanırım, onu mecburen düzeltecem. buna bağlı olarak kolon kiriş perde detayları değişecek, fakat burdan uzun süre cevap alamayınca projenin çıktı aşamasını bitirmiştirm
-kirişlerdeki ilaveleri inşaat yapılırken yapı denetimle koordineli olarak uygun bir şekilde değiştiriyoruz
-perde başlıklarını tekrar çözeceğim için 16 yaparım
-balkonlarda da ben elle düzeltme yaparak 10luk filkete kullanıyorum
-çatıda kenarlarda kalkan duvar var o yüzden duvar yükü girdim
-ortalardaki perde uçları demişsiniz onu tam anlayamadım,kirişler hatalı mı bağlanmış acaba?
-asansör kulesini de son kat kalıp planında gösteriyorum
-merdiven yüklerini eklerim

-birde benim asıl merak ettiğim mesela 30luk yerine 35lik kolonlar mı koysaydım, yoksa kolon sayısı fazla olduğu için bu şekilde yeterli midir?

Merhaba
xenix":1asn3ee8' Alıntı:
-ortalardaki perde uçları demişsiniz onu tam anlayamadım,kirişler hatalı mı bağlanmış acaba?
Kirişlerde hatalı bağlantı yok. Bu kirişlerin yerine perde yapsaydınız daha iyi olurdu.
xenix":1asn3ee8' Alıntı:
-birde benim asıl merak ettiğim mesela 30luk yerine 35lik kolonlar mı koysaydım, yoksa kolon sayısı fazla olduğu için bu şekilde yeterli midir?
Bu şekilde yeterli

Ünver ÖZCAN

Geri