Radye temelde hata ve Bir adet B hatasıyla karsılaşıyorum

MERHABALAR,
sistem yarı rijit ve üst yapı etkileşimli çözmek istiyorum.
binamın radye temeli 50 cm ve otopark rapmasının temelini 30 cm tanımlamak istiyorum.
30cm temeli tanımlamadığımda herhangi bir hata almıyorum.
fakat 30cm temel tanımlayıp analiz yaptığımda 50cm radye temelde hata ve Bir adet B hatasıyla karsılaşıyorum.
ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?
kolay gelsin.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: Radye temelde hata ve Bir adet B hatasıyla karsılaşıyoru

Merhaba
Önerilerim;
--1. Bodrum kattaki A aksı ve 7' aksı S21 kolonuna kadar olan perdeler ve dışarıdaki S14, S15 kolonları binaya bağlı olmadığından kaldırılıp, --B-F aksı ile 7-7' aksı arası radye temeli bina radye temeli ile beraber (tek temel olarak) çözümü daha uygun olur kanaatindeyim.
--Silinen perde yerine gerekirse istinat duvarı yapılabilir.

Ünver ÖZCAN

tasyapı:2cgfhtow' Alıntı:
MERHABALAR,
sistem yarı rijit ve üst yapı etkileşimli çözmek istiyorum. binamın radye temeli 50 cm ve otopark rapmasının temelini 30 cm tanımlamak istiyorum. 30cm temeli tanımlamadığımda herhangi bir hata almıyorum.
fakat 30cm temel tanımlayıp analiz yaptığımda 50cm radye temelde hata ve Bir adet B hatasıyla karsılaşıyorum.ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?kolay gelsin.
Merhaba,
-Analiz Ayarları/Temel-Zemin Sekmesinde "Radye temel-üst yapı etkileşimi" için "Bağlantı bölgesini büyüt" satırını işaretleyerek analiz seçeneğini değerlendiriniz.
-S06 kolonundaki Birleşim Kesme Güvenliği(B) sorununun çözümü için kolon kısa kenarı 35 cm. olarak düzenlenebilir. Konuyla ilgili Sıkça sorulan sorularda 9. maddeyi inceleyebilirsiniz.
İyi çalışmalar

Önerilerim;
--1. Bodrum kattaki A aksı ve 7' aksı S21 kolonuna kadar olan perdeler ve dışarıdaki S14, S15 kolonları binaya bağlı olmadığından kaldırılıp, --B-F aksı ile 7-7' aksı arası radye temeli bina radye temeli ile beraber (tek temel olarak) çözümü daha uygun olur kanaatindeyim.
--Silinen perde yerine gerekirse istinat duvarı yapılabilir.

ünver bey teskkür ederim.
dediğiniz gibi yaptim ama yine aynı hatayı alıyorum.

Merhaba
--Donatı seçiminden radye temelde fi18 donatıları işaretleyip hesap yaptırın.
Problem kalmıyor.
--B hatalarını da Levent beyin dediği gibi yapın.

Ünver ÖZCAN

Geri