Projemde halledemediğim sıkıntılar yardımcı olabilirmisiniz

1-Bodrum kattaki perdelerin kesme kuvvetini yenemedim bi türlü şu şekılde yaptım sünek yapı maddlerini rijit bodruma uygula seçeneğini kaldırdım ama bunu kaldırmış olmam tdy açısından sıkıntı yaratırmı projenın kontrollerinde idare tarafından.
2-Projeye bu yönlerde ekleybilceğim maksimum düşey ve yatay perdeler bunlar yurt mımarısı dısına çıkmamak adına.
3-Kirişsiz radye temelde ise bi türlü minumum negatif gerilmeyi taban alanını büyüterek yada döşeme kalınlıgını artırarak aşamıyorum dilatasyonu idare istemiyor.radye deformasyonlarında kırmızı bölgeler var oralara bıkaç işlem gerekiyor sanırım ama ne yapabilirim bilmiyorum forumdaki tecrübeli arkadaşlarımız çözüm noktasında yardımcı olabılırse çok memnun olurum herkese iyi çalışmalar.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: projemde halledemediğim sıkıntılar yardımcı olabilirmisi

Cevap verebilecek kimse yokmu[emoji17][emoji17]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Re: projemde halledemediğim sıkıntılar yardımcı olabilirmisi

bende idecad 8.62 var onunla bi analiz yaptım bu arada değişik bi pencere çıktı ilk defa gördüm sehim hesabı da yap yapma gibi...

donatı uyarısı veriyor

- donatı seçiminden daha büyük çap donatıları aktifleştirip tekrar bi analiz yapmayı deneyiniz.
- bodrum katta subasman perdelerini belirtiniz. özellikler-statik- "subasman perdesi..." seçeneğini tikleyin.
- perdeler kabuk olarak modellenmiş sonlu eleman genişliğini düşürürseniz daha hassas sonuç verebilir analiz süreniz uzar bunu en son deneyin.
- bu arada model dosyanızı paylaşırken sıkıştırarak kaydederseniz size ve adminlere kolaylık olur 8mb a düştü mesela versiyon 7 de bu özellik var mı bilmiyorum bu arada

Geri