Zemin kat ve subasman

ZEMİN KATTA YAPILACAK OLAN TÜM TANIMLAMALARI(KOLON KİRİŞ DÖŞEME VS.) TANIMLAMALARINI BODRUM OLUŞTURMADA SU BASMAN KOTUNA NASIL GİRECEĞİM? DOSYAMI EKLEMEK İSTEDİM ANCAK BÜYÜK BOYUT NEDENİYLE YÜKLEYEMEDİM.

mehmet2015:1903rry9' Alıntı:
ZEMİN KATTA YAPILACAK OLAN TÜM TANIMLAMALARI(KOLON KİRİŞ DÖŞEME VS.) TANIMLAMALARINI BODRUM OLUŞTURMADA SU BASMAN KOTUNA NASIL GİRECEĞİM? DOSYAMI EKLEMEK İSTEDİM ANCAK BÜYÜK BOYUT NEDENİYLE YÜKLEYEMEDİM.
Şu başlıkta anlatılanlar size yardımcı olacaktır:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

SU BASMAN KOTUNA PERDE GİRİŞİ YAPTIM ANCAK DÖŞEME GİRİŞİ YAPAMIYORUM ÖRNEĞİN KOT OLARAK -280 GİRDİĞİMDE DÖŞEMEYİ HATALI DÖŞEME KOTU UYARISI VERİYOR. AYRICA ZEMİN KAT TAVANINDA KİRİŞ BULUNUYOR VE KİRİŞLERİN SINIRLANDIRDIĞI BÖLGELERE DÖŞEME ATILIYOR. +1.20 SU BASMAN KOTUNDA KİRİŞ OLMADIĞI İÇİN ORAYA DÖŞEME TANIMINI NASIL YAPACAĞIM?

mehmet2015":2d78bhjy' Alıntı:
SU BASMAN KOTUNA PERDE GİRİŞİ YAPTIM ANCAK DÖŞEME GİRİŞİ YAPAMIYORUM ÖRNEĞİN KOT OLARAK -280 GİRDİĞİMDE DÖŞEMEYİ HATALI DÖŞEME KOTU UYARISI VERİYOR. AYRICA ZEMİN KAT TAVANINDA KİRİŞ BULUNUYOR VE KİRİŞLERİN SINIRLANDIRDIĞI BÖLGELERE DÖŞEME ATILIYOR. +1.20 SU BASMAN KOTUNDA KİRİŞ OLMADIĞI İÇİN ORAYA DÖŞEME TANIMINI NASIL YAPACAĞIM?
Size verdiğim linki tam incelediniz mi? Subasman perdeleri bu linkte anlatılara uyuyorsa uygulayın. Ancak eğer subasman perdelerine kat döşemeleri oturacaksa o perdeler subasman değil bodrum çevre perdesidir. Bu durumda o döşemelerin olduğu kotu, ayrı bir kat olarak tanımlamanız gerekir.

subasman içine dolgu yapıp üzerine döşeme tanımlama yapabiliyor muyuz? Mimari projede su basaman bitişinde(+1.20) kotunda zemin kat döşemesi var bunu tanımlayamadım. Ayrıca şu anda kolonlarımda düşey süreklilik hatasıda vermekte sanıtım su basman perdesi nedeniyle bunu da düzeltmem konusunda yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Su Basman perdelerinin içine döşeme oluşturmanıza gerek yoktur.
Su basmanın içi dolgu malzemesi ile doldurularak üzerine tesviye betonu dökülür.
Statik sistemle alakası yoktur.

Geri