Frekans yüksek olma sorunu

ekteki proje tam rijitte frekans 0.8 gibi çıkıp sadece bir döşeme sürekli hta veriyordu.nervürde yarı rijit olması gerektiği için yarı rijite çevirdim lakin mod yetersiz sorunu ile karsılaştım. mod sayısını yükseltince de frekans 2 li değerlere çıktı. veri girişi yada analiz ayarlarımdaki hataları öğrenmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• A BLOK İDECAD DANIŞMA.cde
    1.3 MB · Görüntüleme: 562
civilman":2yopt0i7' Alıntı:
ekteki proje tam rijitte frekans 0.8 gibi çıkıp sadece bir döşeme sürekli hta veriyordu.nervürde yarı rijit olması gerektiği için yarı rijite çevirdim lakin mod yetersiz sorunu ile karsılaştım. mod sayısını yükseltince de frekans 2 li değerlere çıktı. veri girişi yada analiz ayarlarımdaki hataları öğrenmek istiyorum.
Merhaba,
-Yapı periyodunun 2 sn. civarlarında çıkması D52 döşemesine ait nervür kiriş rijit kolunun hatalı oluşmasından kaynaklanıyor. D52 döşemesinin ve sürekliliğindeki döşemelerin Tipik nervür başlangıç diş genişliğini tüm katlarda 25 cm olarak düzenleyin. Sorun çözülecektir.
-8 versiyonunda yarı rijit çözümde projeyi eklediğiniz haliyle de rijit kollar doğru bir şekilde oluşmaktadır.

Geri