Proje hataları ve öneriler.

ebasakin

Etkin Üye
ARkadaşlar hepinize kolay gelsin. Ekteki dosyada çözmeye uğraştığım bir projem var. Projede bazı hatalar bulunuyor. Rica etsem projemi hem hataları çözmek açısından hemde gnel bir kontrol açısından inceler misiniz ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Önerilerim
--Zemin emniyet gerilmesi 10 t/m2 az. düzeltilmiş projede depremli 16.38 t/m2 çıkıyor. zemin grubu D olduğunda artışta yapılamaz.
--Zemin raporunu veren ile görüşün.
--Bir değişiklik olmazsa zemin güçlendirmesi veya kazık temel yapmanız gerekecek.
--Merdiveni modelleyip bina ile beraber çözün.

Ünver ÖZCAN
Düzeltilmiş proje ekte.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ünver Bey teşekkür ederim. Beni mazur görünüz ama birşey soracaktım, sadece bodrum kattaki 4 adet kolonu büyülttünüz değil mi ?

Üzerinde çalıştığım küçük bir bina var fakat hiç uğraşmadığım kadar uğraştım analiz modelinde.Bir türlü zemin emniyet gerilmesini yenemedim.Ancak modelde hata olabilir mi acaba diye hala endişelerim var.Yardımınıza ihtiyacım var.D grubu Z4 emniyt gerilmesi 12.5 tf/m².Bakabilirseniz çok mutlu olurum.Birde projeyi atacağım buraya ancak boyutu çok yüksek geliyor.tek daire üzrine bodrumsuz z+3 katlı bina dosya boyutu da 6.6 mb onuda anlamadım çok yüksek kapasatilei dosya.Bu konuda yadım edebilirmisiniz...

Geri