ideCAD ile çalışırken Görüntü Sürücüsü Hatası alıyorum.

atdnzli

Yeni Üye
ideCAD'te modelleme yaparken bilgisayarımda yavaşlamaya başlıyor ve aşağıdaki iki hatadan birini alıyorum. Bazen takılı kalıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bazen de sadece ideCAD kapanıyor. Bu sorunla neredeyse 10 dakikada bir karşılaşıyorum.
Windows 7 kullanıyorum. Bilgisayar LENOVO ideapad Z710
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    55.2 KB · Görüntüleme: 3,112
atdnzli":3g5xty3v' Alıntı:
ideCAD'te modelleme yaparken bilgisayarımda yavaşlamaya başlıyor ve aşağıdaki iki hatadan birini alıyorum. Bazen takılı kalıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bazen de sadece ideCAD kapanıyor. Bu sorunla neredeyse 10 dakikada bir karşılaşıyorum.
Windows 7 kullanıyorum. Bilgisayar LENOVO ideapad Z710
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba,
Karşılaştığınız sorun idecad ile alakalı değil, ekran kartı ile alakalı gibi duruyor. Grafik işlemlerde ekran kartınız çalışmayı durduruyor. Çözüm için ekran kartı sürücülerini kaldırıp, tekrar yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızın teknik servisinden donanım ile ilgili bir sorun var mı, konu ile görüş almanızı öneririm.

Ekran kartının çalışmayı durdurması ile ilgili olarak google'dan araştırdığım kadarıyla şöyle bir çözüm önerilmiş:
"Başlat->Ayarlar->Sistem ->Güç ve uyku ->İlgili ayarlar başlığı altında ek güç seçeneklerine girin. Daha sonra oradaki seçeneklerden bilgisayarınızı "Yüksek performans" moduna alın."

Konuyla ilgili başka çözümler:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Güç planını yüksek performans olarak değiştirmeyi denedim.
Ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim.
Nvidia denetim masasında 3d ayarlarında tercih edilen grafik işlemci olarak yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisini seçtim.

Problem hala devam ediyor. Önerdiğiniz bir sitede Windows 7'den kaynaklanabileceğini söylemişler. Sebebi bu olabilir mi acaba ?
Önerileriniz için teşekkürler.

Ekran kartı sürücüsünü tekrar yükledim derken daha güncel sürücüyü yüklediniz değil mi?

Hepsini denediyseniz bir de Windows 10 deneyin bakalım ilginç

Windows 10 yükleyecekseniz hazır yüklemişken redstone 3 yapı no 1709 yükleyin yani an itibariyle en günceli

Sorununuzun ekran kartı sürücüsüyle ilgili değil de donanımsal olma ihtimalini de göz ardı etmemek gekekir. Özellikle ekran kartı fanının verimli çalışıp çalışmadığnın, yeterli soğutma sağlanabiliyor mu kontrol ettirilmesinde fayda var.

Problem çözüldü :)
Windows 7'yi Windows 10 olarak değiştirdik. Hiçbir sorun kalmadı.
Artık '' Ekran kartına yetersiz güç gelmesi '' problemine odaklanmıştım ama gerek kalmadı.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri