ideCAD tam ekran çalışmama sorunu

miralay

Kıdemli Üye
İyi çalışmalar. İdecad 8.62 versiyonunu kullanmaktayım. Win10 pro 64 bit işletim sistemim var. Ayrıca EVGA GTX1070 ekran kartım en güncel sürücüleriyle kurulu. Bilgisayarıma 2 ekran bağlı. İdecad hariç diğer bütün programlar tam ekran çalışırken İdecad'i sağ üstten tam ekran yapma butonuna bastığım zaman ekranı kaplıyor ancak 4 bir kenarda boşluklar kalıyor. Programı CTRL+SHIFT kombinasyonu ile başlatsamda sonuç değişmiyor. Her iki ekranda da aynı şekilde boşluklu olarak kalıyor. Nedenini bulabilmiş değilim.

miralay":czy1todo' Alıntı:
İyi çalışmalar. İdecad 8.62 versiyonunu kullanmaktayım. Win10 pro 64 bit işletim sistemim var. Ayrıca EVGA GTX1070 ekran kartım en güncel sürücüleriyle kurulu. Bilgisayarıma 2 ekran bağlı. İdecad hariç diğer bütün programlar tam ekran çalışırken İdecad'i sağ üstten tam ekran yapma butonuna bastığım zaman ekranı kaplıyor ancak 4 bir kenarda boşluklar kalıyor. Programı CTRL+SHIFT kombinasyonu ile başlatsamda sonuç değişmiyor. Her iki ekranda da aynı şekilde boşluklu olarak kalıyor. Nedenini bulabilmiş değilim.
Merhaba,
Ofiste iki sistemde bahsettiğiniz durumu inceledik;

1.sistem:
Ekran kartı gtx 660,1. ekran Dell 30 inç, 2. ekran Dell 30 inç, çözünürlük 2560x1600, her iki monitorde tam ekran program çalıştırabiliyoruz. Bahsettiğiniz boşluklar oluşmuyor.
2.sistem:
Ekran kartı gtx 660,1.ekran Dell 30 inç, çözünürlük 2560x1600, 2. ekran LG 22 inç, çözünürlük 1920x1080. Yine her iki monitorde tam ekran program çalıştırabiliyoruz. Bahsettiğiniz boşluklar oluşmuyor.
1. ekranda ideCAD Statik tam ekran, 2. ekranda başka bir program tam ekran yapıldı. Sonra 2. ekran 1. ekran tersi denendi.
1. ekranda ideCAD Statik tam ekran, 2. ekranda ideCAD Mimari tam ekran yapıldı . Sonra 2. ekran 1. ekran tersi denendi.
1. ekranda ideCAD Statik tam ekran, 2. ekranda ideCAD Statik tam ekran yapıldı.
1. ekranda ideCAD Mimari tam ekran, 2. ekranda ideCAD Mimari tam yapıldı .
Herhangi bir çerçeve sorunu görülmedi.

Sorunun ve çözümün ideCAD ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü program bazında yapılan bir ayar bulunmamaktadır.

Merhabalar;
Ekran kartı gtx 750ti ,1.ekran Hp 23 inç, çözünürlük 1920x1080, 2. ekran philips 24 inç, çözünürlük 1920x1080.
Her iki monitorde tam ekran program çalışabiliyor.

Geri