Çift Donatı Hatası

Çift donatı hatası sık sık karşıma çıkmaya başladıi çözüm olarak hasır donatı kullanarak sorunu hallediyordum fakat burada oda mümkün olmadı.
Aynı zamanda perdede donatı yetersiz hatasınıda çözebilmiş değilim.Datalamada hata mı var anlayamadım.Önerileriniz nedir.Proje linkini veriyorumi

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

yusufgok":3bv27ikn' Alıntı:
Çift donatı hatası sık sık karşıma çıkmaya başladıi çözüm olarak hasır donatı kullanarak sorunu hallediyordum fakat burada oda mümkün olmadı.
Aynı zamanda perdede donatı yetersiz hatasınıda çözebilmiş değilim.Datalamada hata mı var anlayamadım.Önerileriniz nedir.Proje linkini veriyorum

Merhaba,

Döşemede çift donatı(çd) hatası ile ilgili olarak:
Analiz ayarlarında ENV 1992-1-1 Eurocode 2'ye göre döşeme tasarımda düzlem içi iç kuvvetler dikkate alınmış görünüyor. Döşemelerin donatı aksının donatı tipini klasik "düz+pilye" donatı tipini seçmek yerine, döşeme düzlem içi iç kuvvetlerden bulunan donatı ihiyacını karşılayabilmek için "alt düz + üst düz" donatı tipini seçebilirsiniz.

Perdede yetersiz donatı mesajı ile ilgili olarak:
EksikAs oluşan perdede 10'luk donatıya ihityaç var. Halbuki donatı seçiminde perdelerde etriye olarak sadece 8'lik seçilmiş. Daha büyük donatı çapı seçerseniz program eksikAs mesajı vermez ya da siz etriye çapını betonarme diyagunda arttırabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    55.2 KB · Görüntüleme: 2,638
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    40.6 KB · Görüntüleme: 2,635
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    27 KB · Görüntüleme: 2,635
Geri