Rijit diyafram hatası ve modal analiz hatası

mühendis72

Yeni Üye
iyi günler
ekte sunduğum proje de rijit diyafram hatası veriyor bunun sebebi ne acaba.
bir de dinamik mod sayısı yetersiz hatası veriyor sebebini anlayamadım. gözümden kaçırdığım bir hata mı var sizlerde bakabilirseniz sevinirim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

iyi günler (link güncellendi.)
ekte sunduğum proje de 1 den fazla diyafram hatası veriyor bunun sebebi ne olabilir ve hangi seçeneği seçmemiz isabetli olur acaba.
bir de dinamik mod sayısı 15 olunca yetersiz hatası veriyor. ve kirişte maksimum pursantaj hatası veriyor. mod sayısı 50 olunca bu hata kalmıyor. sebebini anlayamadım. gözümden kaçırdığım bir hata mı var sizlerde bakabilirseniz sevinirim.

Merhaba
mühendis72":1whx2mbk' Alıntı:
ekte sunduğum proje de 1 den fazla diyafram hatası veriyor bunun sebebi ne olabilir ve hangi seçeneği seçmemiz isabetli olur acaba.
--Birden fazla diyafram 1. bodrum katta K15-K16 kirişine döşemelerin oturmamasından,
mühendis72":1whx2mbk' Alıntı:
bir de dinamik mod sayısı 15 olunca yetersiz hatası veriyor. ve kirişte maksimum pursantaj hatası veriyor. mod sayısı 50 olunca bu hata kalmıyor. sebebini anlayamadım. gözümden kaçırdığım bir hata mı var sizlerde bakabilirseniz sevinirim.
--Mod sayısı yetersiz gelirse artırılabilir,
--Düzeltilmiş proje ekte,

Önerilerim.
--2-1 aksındaki kolonlarını KİRİŞLER ile birbirine bağlayın.
--Merdivenin mesnetlemesini yaparak beraber çözün,
--Döşeme üzerinde duvarlar yoksa hareketli yükleri azaltın.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO34.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 579
-2*1 aksındaki kolonları malesef kirişle dönemiyorum.(mimari tasarım ve müteahhit isteği bu yönde)
-malesef döşemeler büyük olduğu için bir çok duvar geçiyor döşemelerden. yükler az bile olabilir.
yardımlarınız için teşekkür ederim. kirişi büyütmeyi unutmuştum hatırlattınız.

Geri