Kademeli Temel

Merhabalar herkese iyi çalışmalar bazı sorularım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-)Projedeki kademeli temel kısmını çözemedim veri girişinde hata yapıyorum sanırım. mimari projesini de ekledim kademeli yapılacak kısmı bodrum kat planın yanında gösterdim kesiti de mevcut.

2-)3-e' aksındaki su basman perdelerini eklediğimde B2 düzensizliği çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim.

3-)En üst kattaki makine dairesi ayrı kat olarak girdim üst kot verip çözdüğümüzde de aynı sonucu alabilirmiyiz

Ekli dosyalar

• revize.cde
    2.8 MB · Görüntüleme: 848
  • bodrum kat planı ve kesit.rar
    462 KB · Görüntüleme: 211
Merhaba
Önerilerim.
bymhndis":1wl92860' Alıntı:
1-)Projedeki kademeli temel kısmını çözemedim veri girişinde hata yapıyorum sanırım. mimari projesini de ekledim kademeli yapılacak kısmı bodrum kat planın yanında gösterdim kesiti de mevcut.
--Temelde düzenleme yaparak çözümü yaptım, hata vermiyor, ekte,
2-)3-e' aksındaki su basman perdelerini eklediğimde B2 düzensizliği çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim.
--Yarı rijit diyafram çözüldüğü için B2 düzensizliğinin önemi yok, raporda da yazıyor,
3-)En üst kattaki makine dairesi ayrı kat olarak girdim üst kot verip çözdüğümüzde de aynı sonucu alabilirmiyiz
--Kat olarak vermek daha uygun,

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO20.cde
    2.9 MB · Görüntüleme: 869
Merhaba cevaplarınız için teşekkür ederim ünver bey,

1-) Ekteki resimdeki gibi iki temel arasında da bir döşeme oluşturmam lazım bunu yapınca sonsuz değerler çıkıyor inf diye, göreli kat ötemesi hatası veriyor. Böyle bir tanımlama yapamıyorum sanırım.

2-) b-2 düzensizliğini gidermek istesem ne yapabilirim perdeleri silmek dışında

ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 3d.jpg
    3d.jpg
    174.4 KB · Görüntüleme: 5,308
Sayın idecad yöneticileri de bu konu hakkında veri girişini nasıl yapabileceğimize dair tavsiye verebilir mi ?

bymhndis":3ft6n4d0' Alıntı:
Merhabalar herkese iyi çalışmalar bazı sorularım var yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba,
Kademeli temeli ekteki projede olduğu gibi tanımlayabilirsiniz.

A1 v e B2 türü Düzensizlikler hesap yönteminin seçimine yöneliktir. Dinamik analiz yapıldığı için bu düzensizliğin bir önemi yoktur.
1-) Ekteki resimdeki gibi iki temel arasında da bir döşeme oluşturmam lazım bunu yapınca sonsuz değerler çıkıyor inf diye, göreli kat ötemesi hatası veriyor. Böyle bir tanımlama yapamıyorum sanırım.
Farklı kottaki radye temeller döşeme ile birbirine bağlanamaz. Biri temel elemanıdır, diğeri kat elemanıdır.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• rvz_gry.cde
    1.3 MB · Görüntüleme: 873
  • k1.png
    k1.png
    171.8 KB · Görüntüleme: 5,268
Geri