Döşeme için ağ oluşturulamıyor.

evanes07

Etkin Üye
İyi günler; eklediğim projede analiz yaparken bodrum kat D06 döşemesi için ağ oluşturulamıyor diyor..Döşeme analizi yaptım problem görünmüyor..Çok acil bir sorun rica etsem bakabilirmisiniz ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

evanes07":3onz14et' Alıntı:
İyi günler; eklediğim projede analiz yaparken bodrum kat D06 döşemesi için ağ oluşturulamıyor diyor..Döşeme analizi yaptım problem görünmüyor..Çok acil bir sorun rica etsem bakabilirmisiniz ?
Merhaba,
K05 kirişinin K26 ya bağlandığı noktada K26 üzerinde aynı koordinatta düğüm noktası oluşacak şekilde veri girişi yapınız, döşemeyi tekrar oluşturunuz. Bu durum 7 versiyon ile alakalıdır 8 versiyonunda obje bağlantıları otomatik yapıldığı için bu tür sorunlar oluşmaz.

Not:
-Proje orijin noktasından çok uzak bir koordinatta oluşturulmuş. Sol alt köşesi orijin noktasına yakın bir koordinatta olacak şekilde veri girişi yapınız.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• dn-1.PNG
    dn-1.PNG
    24.9 KB · Görüntüleme: 2,400
Levent Özpak":svo8so7e' Alıntı:
evanes07":svo8so7e' Alıntı:
Merhaba,
K05 kirişinin K26 ya bağlandığı noktada K26 üzerinde aynı koordinatta düğüm noktası oluşacak şekilde veri girişi yapınız, döşemeyi tekrar oluşturunuz. Bu durum 7 versiyon ile alakalıdır 8 versiyonunda obje bağlantıları otomatik yapıldığı için bu tür sorunlar oluşmaz.

Not:
-Proje orijin noktasından çok uzak bir koordinatta oluşturulmuş. Sol alt köşesi orijin noktasına yakın bir koordinatta olacak şekilde veri girişi yapınız.

İyi çalışmalar

Levent Bey iyi çalışmalar. Döşeme için ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. Döşemelerimi silip yeniden tanımladım. Kiriş birleşim bölgelerinde düğüm noktaları birbiri ile örtüşüyor. Ancak hatayı yine düzeltemedim. Hatayı düzeltmem için nasıl bir yol izlemeliyim. Acil dönüş yaparsınız sevinirim.

ezazile53":3k7u3ol9' Alıntı:
Levent Bey iyi çalışmalar. Döşeme için ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. Döşemelerimi silip yeniden tanımladım. Kiriş birleşim bölgelerinde düğüm noktaları birbiri ile örtüşüyor. Ancak hatayı yine düzeltemedim. Hatayı düzeltmem için nasıl bir yol izlemeliyim. Acil dönüş yaparsınız sevinirim.
Merhaba,
İdeCAD proje dosyasını eklerseniz, inceleyebiliriz.
İyi çalışmalar

merhaba döşeme ağ oluşturulamıyor hatası veriyor nedeni ne olabilir, sonlu eleman genişliğini düşürüp analiz ettiğimde de düzelmedi

Ekli dosyalar

• cde. ümit yurt ve hiss..cde
    820.7 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba;
Aynı sorunu yaşıyorum fakat çözemedim.
"D43" 'DE "bodrum kat" İÇİN AĞ OLUŞTURULAMIYOR." hatası alıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• güllük.cde
    1.5 MB · Görüntüleme: 5
B009 ve sürekliliğindeki kirişlerin kaçıklıklarını 13 cm. tanımlı olarak düzenleyiniz.
İyi çalışmalar

1667895883350.png

Geri