Sürekli temeldeki aşırı donatıyı çözemedim

tekt

Yeni Üye
iyi günler burada yeniyim.sürekli temeldeki bir noktadaki aşırı donatıyı çözemedim. projeyi de buraya yüksek boyutlu olduğu için yükleyemedim.yardımcı olabilecek olan varsa mail atabilirim iyi günler

tekt":113n2dth' Alıntı:
iyi günler burada yeniyim.sürekli temeldeki bir noktadaki aşırı donatıyı çözemedim. projeyi de buraya yüksek boyutlu olduğu için yükleyemedim.yardımcı olabilecek olan varsa mail atabilirim iyi günler
Muhtemelen surekli temel baglantilarinda sıkınti var. Olabildigince akstan aksa ve kolon ortak baglantilarina tanimlamak gerekir.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba
Önerilerim;
--Bu binaya 60 cm temel yüksekliği az en az 80 cm yapın,
--Zemin katta yükseklik 370 cm kolon dar kenarlarını en az 35 cm yapın, diğer katlarda 30 cm yapın,
--Zemin katınız rijit değil tikleri kaldırın,
--Merdiven mesnetlemesi yapılmamış,
--5. katta hareketli yükleri azaltabilir duvar yüklerini kaldırabilirsiniz.

Ünver ÖZCAN

unver":1wlv9z66' Alıntı:
Merhaba
Önerilerim;
--Bu binaya 60 cm temel yüksekliği az en az 80 cm yapın,
--Zemin katta yükseklik 370 cm kolon dar kenarlarını en az 35 cm yapın, diğer katlarda 30 cm yapın,
--Zemin katınız rijit değil tikleri kaldırın,
--Merdiven mesnetlemesi yapılmamış,
--5. katta hareketli yükleri azaltabilir duvar yüklerini kaldırabilirsiniz.

Ünver ÖZCAN

Ünver Bey öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim,

elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım, son halinin linkini atıyorum.Hata yada yanlışım varsa kontrol edebilirseniz çok memnun olurum

Temelleri sürekli yapmaya çalışın. Aralarında bir açı bulunuyorsa bu açının miktarına bağlı olarak sürekli olduğunu düşünüyorsanız genel betonarme parametrelerinde "aralarında açı bulunan objeleri sürekli kabul et" kısmına derece girin. Böylelikle donatı miktarının çok düştüğünü ve boyutların da azalacağını göreceksiniz. Bu durumda belki konsolları da kısaltabilirsiniz. Hepsine bu şekilde yaptığınızda açı ile ilgili bir şey işaretlemeniz gerekmez.

Benzeri durum katlardaki kirişleri için de geçerlidir. Birinci normal kattaki kirişler üzerinden konuşuyorum. Örneğin K26-26 ve K27-28 kirişlerini sürekli hale getirin. Aynı eksen (aks) üzerine yerleştirmeye çalışın. Yada yukarıda belirttiğim gibi aralarındaki açı çok fazla değilse (maksimum 30 derece filan) "sürekli kabul et" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ben ekteki projede sürekli temellerinizdeki kırıklığı gidererek hat boyunca sürekli hale getirdim. (Gereksiz aksları silebilirsiniz) Tanımlı ayarlarını da kullanarak kolonları temeller üzerinde mümkün olduğunca simetrik bastırabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

N. YILMAZ

Ekli dosyalar

• Aralarında açı.png
    Aralarında açı.png
    296.9 KB · Görüntüleme: 3,074
  • Açı temel.png
    Açı temel.png
    95.8 KB · Görüntüleme: 3,074
  • nnn.cde
    1.5 MB · Görüntüleme: 546
Ben bu mesajı kaç ay önce yazmıştım. Şimdi yayınlanmış gibi görünüyor, anlamadım.

Geri