Tüm katlarda seç yapamıyorum

mkrts88

Tanınmış Üye
tüm katlarda seç olmuyor deyince p07 perdesi bazı katlarda seçilmiyor
tam olarak üst üste mi diye kontrol ettim bi sıkıntı da yoktu bi bakabilir misiniz ?

Model
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,

Zemin,1.,8.9.10. kat ve 3.bodrum katta p07 perdesi düğüm noktaları kaymış. Bu kattaki perdeleri silip diğer kattan kopyalayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• perde.PNG
    perde.PNG
    215.7 KB · Görüntüleme: 1,841
mkrts88":3o63e42l' Alıntı:
tüm katlarda seç olmuyor deyince p07 perdesi bazı katlarda seçilmiyor tam olarak üst üste mi diye kontrol ettim bi sıkıntı da yoktu bi bakabilir misiniz ?
Merhaba,
P07 perdesinin altında üst üste duvarlar var. Üst üste duvarlar silinince P07 perdesi tüm katlarda seçilebiliyor. Ayrıca perde olduğu yerde duvar girmenize gerek yok. 8 versiyonunda mahal perdeyi tanımaktadır.

Geometri kontrolü yapıldığında üst üste objeler listelenmektedir. Geometri kontrolündeki hataları inceleyin ve giderin.
Duvar katmanlarını açın. Duvarları inceleyin.

Projenizdeki diğer hususlar:
1. Bazı katlarda perdeler kabuk, bazı katlarda ise kabuk olarak modellenmemiş.

2. Bodrum kattaki P20-21-22 perdeleri 3. bodrum katta tanımlanmamış. Yapınızda düşey süreksizlik bulunmaktadır.

3. Yapınızda çok küçük açı kaymaları var. Örneğin P10 perdesi tam 90 derece girilememiş.

4. S11-S12 kolonları arasındaki duvarda trim sorunu var. Duvarlarda çok küçük açı kaymaları var. Trim yöntemini değiştirerek trim sorunu hallolmaktadır.
5 Analiz ayarlarında deprem yüklerinin tamamı boşluklu perdelerle taşınıyor seçeneği işaretlenmiş. Yapınız, tamamı boşluklu perdelerle taşınan yapı değil.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    146.6 KB · Görüntüleme: 1,836
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    38.6 KB · Görüntüleme: 1,836
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    151.9 KB · Görüntüleme: 1,835
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG