Normal olmayan yapı periyotu

qwerty

Üye
Sayın ide,
Projede nerede yanlış yapıyorum?
Projeyi merdivenleri dahil etmeden çözünce periyot da sıkıntı yok, fakat dahil edince yapı periyotu çok anormal bir değer çıkıyor.

İnceleyip dönüş yaparmısınız?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• yapı periyotu-1.gif
    yapı periyotu-1.gif
    161.7 KB · Görüntüleme: 1,856
  • yapı periyotu-2.png
    yapı periyotu-2.png
    41 KB · Görüntüleme: 1,856
Re: Normal olmayan YAPI PERİYOTU

Merhaba,
Yapınızda üst tarafta, P03, P07 olduğu bölgede bulunan merdiven hatalı görünüyor, kollar birbirine bağlanmıyor. Bu merdiven yerine mesaja eklediğim merdiveni kullanın. Bu merdiveni kullandıktan sonra yapı periyotları normale dönecektir.
Düzeltilmiş projenin linki:

Düzeltilmiş projenin periyotları:

Merdiven, yapınızdaki merdivenin geometrik özelliklerine göre yapıldı. Merdiveni indirdikten sonra kullanmak için program klasörü altında bulunan stair klasörüne kopyalayınız.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    34.8 KB · Görüntüleme: 1,807
  • qwety_merdiven.STM
    8.7 KB · Görüntüleme: 540
Re: Normal olmayan YAPI PERİYOTU

HakanŞahin":3pj8y4c4' Alıntı:
Merhaba,
Yapınızda üst tarafta, P03, P07 olduğu bölgede bulunan merdiven hatalı görünüyor, kollar birbirine bağlanmıyor. Bu merdiven yerine mesaja eklediğim merdiveni kullanın. Bu merdiveni kullandıktan sonra yapı periyotları normale dönecektir.
Düzeltilmiş projenin linki:

Düzeltilmiş projenin periyotları:

Merdiven, yapınızdaki merdivenin geometrik özelliklerine göre yapıldı. Merdiveni indirdikten sonra kullanmak için klasörü altında bulunan stair klasörüne kopyalayınız.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Sizin tespit ettiğiniz hataları bir kullanıcı olarak ben nasıl tespit edebilirim? (Her ne kadar analiz görüntüleme seçeneklerinde Kırmızı bir ok ile merdiveni gösteriyor olsada, hatanın çeşitlerinin sizin tespitiniz olduğunu vede çözüm için sizin yapmanız gerekenleri (tip merdiven değilde yeni merdiven oluşturarak) yapmam gerektiğini?)
Hatalar: "Yapınızda üst tarafta, P03, P07 olduğu bölgede bulunan merdiven hatalı görünüyor, kollar birbirine bağlanmıyor. Bu merdiven yerine mesaja eklediğim merdiveni kullanın..."
Programın klasöründeki tip merdivenlerden kullandım ve mimari ve statik ebatlara uygun olarak merdiven değerlerini girdim. Fakat nasıl hatalı bağlantı yaptığımı anlayamıyorum.
Yanılmıyorsam sizde benzer durumla karşılaştığınız için merdiven dosyasındaki tip merdiveni değil Bu projeye özel yeni merdiven oluşturmuşsunuz. Fakat özel oluşturulan yeni merdiven ile tip merdiven zaten aynı merdiven, neden tip merdiven kullanıldığımızda hatalı oluyorda, projeye özel yeni merdiven oluşturduğumuzda sorun çözülüyor?

Sebebini anlamalıyım ki programın diline uygun merdiven yapabileyim.

Siz kullanıcı olarak teknik servis ile hem bu Forum ortamından hem de telefonla irtibat halinde olacaksızınız. Bazen çok seyrek sizin goremediğiniz yakalayamadığınız durumları deneyimli teknik servis mühendisleri anlayabilir. Sizin teknik servise iletiğiniz durumları ileriki versiyonlarda kullanıcıların anlamaları için program sürekli geliştirilir. Bu durumu teknik servise iletiğiniz için teşekkürler.

Ismail Hakki Besler":pnvjr2j0' Alıntı:
Siz kullanıcı olarak teknik servis ile hem bu Forum ortamından hem de telefonla irtibat halinde olacaksızınız. Bazen çok seyrek sizin goremediğiniz yakalayamadığınız durumları deneyimli teknik servis mühendisleri anlayabilir. Sizin teknik servise iletiğiniz durumları ileriki versiyonlarda kullanıcıların anlamaları için program sürekli geliştirilir. Bu durumu teknik servise iletiğiniz için teşekkürler.

Ben Kamu Kurumunda çalışan, fakat kurumun ısrarla lisanslı program almamasından dolayı DEMO üzerinden çalışmak zorunda kalan bir Kullanıcıyım.
Sorulardaki amacımız ise Sizlerin bilgi ve deneyimlerinizden faydalanmaktır. Lütfen sorularımız veya isteklerimiz yanlış anlaşılmasın.
İyi niyetli öğrenme ve anlama çabalarımızla bir şeylere olumlu katkı sağlayabiliyorsak bundan dolayı mutlu oluruz.
Anlayışınız için biz teşekkür ederiz.

Geri