Radye temel ve asansör boşluğu hatası

Burak Aydın

Yeni Üye
Merhabalar başlık biraz kısa oldu kusura bakmayın benim sıkıntım, 2 bloklu bir yapıyı çözmekteyim ilgili idare temel de asansör kuyusu istiyor (buraya kadar bir sıkıntım yok), her blokda 2 farklı asansörüm var, lakin bu kuyular için mevcut asansör etrafında bulunan perdelerin temelin altından -160 kotundan başlamasını istiyor aynı zamanda temelde kullandığım temel türü ne ise (100 cm radye) bu asansör kuyuları tabanına da aynı temelden istiyor. İlk blok da asansör kuyuları etrafındaki perdelere kot vererek ve temelde boşluk açarak, açtığım boşluğa tekrar radye döşeme atıp - kot girerek çözdüm herhangi bir sıkıntı yaşamadım, lakin aynı işlemi b blok için yaptığım zaman ilk asansör kuyusu için yaptığım zaman herhangi bir problem çıkmıyor lakin 2.asansör kuyusunda yaptığım zaman radye temelde minimum zemin gerilmem - ye düşüyor ve perdelerde kesme kuvveti hatası alıyorum, bu sorunu bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim saygılarla (idecad 8.5 sürümü kullanıyorum)

dosya boyutu büyük olduğu için link koyuyorum

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Hakan bey malesef ilgili idare ayrı istemiyor proje incelemesini ide üzerinden yapıyor ve ısrarla bu perdelerin ve temelin asansör kuyusu tabanında olmasını istiyor, dediğim gibi bir blokda çözdüm bu problemi lakin linkdeki projede bunu yapmaya çalıştığım zaman hatalar alıyorum ve onları da malesef çözümleyemedim

Geri