Kuşatılmış olması gereken birleşim

qwerty

Üye
Sayın ide,
Kirişin kolona açılı olarak birleşmesinden dolayı mı KUŞATILMAMIŞ BİRLEŞİM olarak belirlenmiştir?

Ekli dosyalar

• kuşatılmış ve kuşatılmamış birleşim-2.gif
    kuşatılmış ve kuşatılmamış birleşim-2.gif
    124.7 KB · Görüntüleme: 2,544
  • kuşatılmış ve kuşatılmamış birleşim.gif
    kuşatılmış ve kuşatılmamış birleşim.gif
    115.9 KB · Görüntüleme: 2,541
Re: KUŞATILMIŞ OLMASI GEREKEN BİRLEŞİM

Merhaba,
Eklediğiniz 1. resimde K05 ve K06 kirişleri sürekli olmadığı için birleşim kuşatılmamış olarak görünmektedir. K05-K06 kirişlerinin sürekli olabilmesi için;
-Değiştir/Kiriş-Temel /Obje yönü belirle komutu ile K6 kirişinin bakış yönünü K05 ile aynı yapın.
-Genel Betonarme Parametreleri diyaloğunda "Arasındaki açı farkı küçük olan kirişleri sürekli kabul et" satırına K05-K06 arasındaki açı farkını girin. (maksimum 30 derece girilebilir.)
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• birleşim1.ide85
    542.5 KB · Görüntüleme: 566
  • kuşatılmış.png
    kuşatılmış.png
    66.7 KB · Görüntüleme: 2,508

Levent Özpak":2k4ki1nt' Alıntı:
Merhaba,
Eklediğiniz 1. resimde K05 ve K06 kirişleri sürekli olmadığı için birleşim kuşatılmamış olarak görünmektedir. K05-K06 kirişlerinin sürekli olabilmesi için;
-Değiştir/Kiriş-Temel /Obje yönü belirle komutu ile K6 kirişinin bakış yönünü K05 ile aynı yapın.
-Genel Betonarme Parametreleri diyaloğunda "Arasındaki açı farkı küçük olan kirişleri sürekli kabul et" satırına K05-K06 arasındaki açı farkını girin. (maksimum 30 derece girilebilir.)
İyi çalışmalar

Programda Kiriş ikonuna bastıktan sonra kirişleri oluşturdum. Anlayamadığım Ben ne yaptığım için K05 ve K06 kirişleri sürekli olmamış olabilir? (Genel Betonarme Parametreleri diyaloğunda "Arasındaki açı farkı küçük olan kirişleri sürekli kabul et" satırına 20 derece girdiğim halde)
Obje yönlerini dediğiniz gibi (İdecad8 için: Degiştir/Obje Edit/Obje yönü belirle) degiştirdiğimde sorun çözülüyor.

qwerty":2r4na0ca' Alıntı:
Programda Kiriş ikonuna bastıktan sonra kirişleri oluşturdum. Anlayamadığım Ben ne yaptığım için K05 ve K06 kirişleri sürekli olmamış olabilir? (Genel Betonarme Parametreleri diyaloğunda "Arasındaki açı farkı küçük olan kirişleri sürekli kabul et" satırına 20 derece girdiğim halde)
Obje yönlerini dediğiniz gibi (İdecad8 için: Degiştir/Obje Edit/Obje yönü belirle) degiştirdiğimde sorun çözülüyor.
K06 kirişinin açısı 90 dereceden büyük olduğu için bakış yönü K05 ile aynı değil. Bakış yönleri değişen kirişler sürekli algılanmazlar. Bakış yönlerini "Obje Yönü belirle" komutu ile değiştirmek mümkündür.

Programın siz değiştirmediğiniz sürece kabul ettiği kiriş bakış yönleri aşağıdaki resimdeki gibidir. Kiriş isim ve boyut yazılarının yönü de bakış yönünü gösterir.

Ekli dosyalar

• bakışyönü.PNG
    bakışyönü.PNG
    31.4 KB · Görüntüleme: 2,486
Geri