Silemediğim kısa obje

qwerty

Üye
Sayın ide,
Geometri kontrolü sonucu "Kısa Obje" Uyarısı alıyorum. Objeyi bulamıyorum.
Geometri kontrolü sonucu çıkan ekranda elemanı seçi işaretliyorum (Yada betonarme sekmesinde elemanı seçi işaretliyorum) ve sil diyorum. Tekrar geometri kontrolü yaptığımda yine aynı uyarı geliyor.

Neden silinmediğini anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

qwerty":2giiy527' Alıntı:
Sayın ide,
Geometri kontrolü sonucu "Kısa Obje" Uyarısı alıyorum. Objeyi bulamıyorum.
Geometri kontrolü sonucu çıkan ekranda elemanı seçi işaretliyorum (Yada betonarme sekmesinde elemanı seçi işaretliyorum) ve sil diyorum. Tekrar geometri kontrolü yaptığımda yine aynı uyarı geliyor.

Neden silinmediğini anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

O objenin katmanı kapalı ya da kilitlli olabilir. Katman Ayarlarından kontrol edin. Katmanı kapalı veya kilitli obje varsa açın ve tekrar deneyin. Projeyi eklerseniz yardımcı oluruz.

Söz konusu kata gelin. Araçlar menüsünden obje bul komutuna girin. Objenin adını yazın. Önce bul, sonra da seç deyin. Sil komutuyla silebilirsiniz. Görmeden silmek istemezseniz taşı komutu ile taşımayı deneyin nerede olduğunu görebilirsiniz.

Katman ayarlarından kapalı duvar objesiymiş.

Beni yanıltan noktayı diğer kullanıcılarla paylaşmam faydalı olur kanısındayım.
Geometri kontrolünde D4577 Kısa obje yazıyordu. "D" ile başladığı için plak döşeme olduğunu düşünmüştüm. Halbuki duvar objesiymiş. Katman ayarlarında da duvar katmanını kilitlediğim için de objeyi hiç bir türlü seçememişim.

Sayın HakanŞahin ve NYILMAZA' A teşekkür ederim.

Geri