Yetersiz olan döşeme yada hatalı döşeme

uğur taşdan

Yeni Üye
Yetersiz olan döşeme yada hatalı döşeme hatası alıyorum lakin programın bahsettiği döşemeler mevcut değil.Araçlar/Obje Bul komutunu kullanarak seç deyip objeleri silmek istedim fakat işe yaramadı yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• TRİBÜN STATİK PROJESİ.ide85
    3.8 MB · Görüntüleme: 546
uğur taşdan:1m0q7f64' Alıntı:
Yetersiz olan döşeme yada hatalı döşeme hatası alıyorum lakin programın bahsettiği döşemeler mevcut değil.Araçlar/Obje Bul komutunu kullanarak seç deyip objeleri silmek istedim fakat işe yaramadı yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba,
"Geometri Kontrolü" komutunu çalıştırın. Açılan diyalogda "Yetersiz olan döşeme veya hatalı döşeme aksı" satırını seçin. "Objeyi Seç" satırını tıklayın. Mouse'un sol tuşu ile plan penceresini tıkayın. Klavyeden "Delete" tuşuna basın. Hatalı tanımlanan döşeme/döşemeler silinecektir.
İyi çalışmalargeometri.png

Tamamdır levent bey atladığım bir nokta vardı . dediğiniz gibi yaptım halloldu. teşekkür ederim. Birde sistem olarak yanlış yaptığım bir şey varmı sizce? fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba
Önerilerim;
--Yapıyı iki katlı olarak modelleyin,
--Oturma tribününü eğik döşeme yapın, beton dökerken basamakları ilave edersiniz,
--Kirişlerin üzerindeki duvar yüklerini kaldırın,
--Bina önem katsayısını I=1.2 alın,
--Kolon kesitleri 35x35 olabilir.
--Kirişlerin ebatları da azaltılabilir.

Ünver ÖZCAN

Geri