Perde kesme problemi

actombo

Tanınmış Üye
Merhabalar
P05 perdesi kesme problemini bir türlü aşamadım. Etriye çapı ve sayısını değiştirdim yine olmadı.Farklı bir yöntem var mıdır?
Kesit büyütmeyi de denedim,yine olmadı
Teşekkür ederim
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Önerilerim;
Yapının sol taraftaki kirişler düzenlendi,
Yarı rijit diyafram çözüm yapıldı.
Bu durumda P5 perdesi sorunu çözüldü ama asıl probleminiz zemin emniyeti 9 t/m2 ve D grubu,
10 t/m2 altında zemin gerilmesi olan yere bina yapılmasını doğru bulmuyorum.
Yapılacak olan;
1- zemin iyileştirmesi yapıp zemin emniyetini temel hesabında çıkan 12.25 t/m2 üzerine çıkarmak,
2- Zeminci ile görüşüp zemin değerlerini olabilirse en az 10 t/m2 ve C grubu yapmak.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO2 PROJE.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 643
unver":1rt39vgj' Alıntı:
Merhaba
Önerilerim;
Bu durumda P5 perdesi sorunu çözüldü ama asıl probleminiz zemin emniyeti 9 t/m2 ve D grubu,
Yapılacak olan;
1- zemin iyileştirmesi yapıp zemin emniyetini temel hesabında çıkan 12.25 t/m2 üzerine çıkarmak,
2- Zeminci ile görüşüp zemin değerlerini olabilirse en az 10 t/m2 ve C grubu yapmak.

Ünver ÖZCAN

Teşekkür ederim Ünver bey
önerilerinizi dikkate alacağım

unver":2bogx2vq' Alıntı:
Merhaba
Önerilerim;
Yapılacak olan;

Ünver ÖZCAN

Öncelikle iyi günler ben de bitirme projem için ideCAD'in demo versiyonunu kullanıyorum ve aynı problemle karşılaşıyorum, kirişleri düzenleme kısmını biraz daha açıklayabilirseniz sevinirim.

unver":x3hbw94w' Alıntı:
Sol akstaki kirişlerin rijitlikleri artırıldı.
Projeyi düzeltemezseniz aşağıdaki linke yükleyebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ünver ÖZCAN
kirişlerin bir kaçında kesit büyütmüşsünüz fark ettim onları.Düzeltmeleri yaptım.
Ben size zeminle ilgili bir şey sormak istiyorum.Bu zeminde sıvılaşma da var.Nasıl bir zemin iyileştirme önerebilirsiniz?

Geri