ideCAD çıktılarının yazıcıya yükleme sorunu

cihan

Yeni Üye
idecad wrep 6.2007 sürümü kullanıcısıyım.çıktılarımı yazıcıya gönderirken çıktılar 1 defada yazıcıya yüklenmeyip uzun uğraşlardan sonra (10-15 defa gibi) anca makinaya yollayıp çıktı alabiliyorum. veya gönderilen projede mesela proje boyutu 10 mb ise makinaya yükleme yaparken 4 mb yükleyip projenin olmadık yerinden çizdirmeye başlıyor.yazıcım sıfır hp designjet T 610 modeli, diğer yazıcım da hp designjet 500 .çıktı almaya başladığım 2008 yılı wrep programlarında böyle bir sorun yoktu.şu anda autocad çıktılarını makinalarımla sorunsuz alıyorum. güncellemelerinizden sonra sorunum çoğaldı bilgilerinize.yardımınızı bekliyorum
cankopyalama
cihan haskar
02563153478

Karşılaştığınız sorun yazıcı ayarları veya plotter ın bellek kullanımı ile ilgili olabilir. Plotter ın yazıcı ayarlarında bellek kullanımına yönelik seçenekleri değiştirerek deneme yapılabilir. Aşağıdaki resimde seçenekleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca yazıcı sürücüleri son sürüm değilse güncellenmesini öneririm.

Not: Yazıcıya gönderemediğiniz bir paftayı ekleyebilir misiniz?

İyi çalışmalar

Zühal POLAT":3mh0ms4x' Alıntı:
Bendede aynı sorun var paftayı yazmaya ortadan başlıyor yada bekliyor acil yardıma ihtiyacım var

Merhaba,

Yazıcı marka ve model belirtmemişsiniz. Program içerisinde ön görüntülemede problem var mı? Orada problem yoksa sorun yazıcının ayarlarıyla ilgilidir. Windows'da yazıcı ayarlarına girerek seçeneklere bakın. Denemeler yaparak çözüme ulaşabilirsiniz. Plotter firmasının teknik servisini arayarak yardım almaya çalışın.

Geri