Kiriş sehim sınırı ve maksimum pursantaj hatası

Arkadaşlar ne yaptımsa sorunu bir türlü çözemedim yardımcı olur musunuz rica etsem. 3 Katın üçünde de aynı kirişlerde maksimum pursantaj ve sehim sınırı aşıldı uyarısı alıyorum.

Projeyi buraya yükledim, güvenli site.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: Kiriş sehim sınırı ve maksimum pursantaj hatası..

Selam böyle büyük mesafeli konsol niye yapıyorsunuz. Statik hesap olarak kurtarır ama 1. derece deprem bölgesinde bence bu uzunlukta konsol yapmayın yinede yapacam diyorsanız bu kesitlrle olmaz büyütmeniz lazım. Ayrıca yarırijit olarak çözün derim.

Ekli dosyalar

• proje.cde
    1.5 MB · Görüntüleme: 637
Re: Kiriş sehim sınırı ve maksimum pursantaj hatası..

Barış64":250sup1c' Alıntı:
Arkadaşlar ne yaptımsa sorunu bir türlü çözemedim yardımcı olur musunuz rica etsem. 3 Katın üçünde de aynı kirişlerde maksimum pursantaj ve sehim sınırı aşıldı uyarısı alıyorum.

Projeyi buraya yükledim, güvenli site.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kusura bakmayın ama hayatınızda sanırım hiç 350 cm konsol görmediniz. Üstelik her iki kenardan... Zira görseniz bu kadar zayıf bir şekilde çözmeye çalışmazdınız. Modelleme yapılırken boyutları sürekli kıyas yapın. Yapın ki bazen koca modelde yaptığınız ufak bir tasarım hatası geneli etkilemesin.

Mühendis olarak işimiz tasarım yapmak, tasarımın iş yükü / hammaliyet olan çizim ve rapor işini yazılıma bırakmamız gerekiyor. Ki bu noktada bile özellikle yazılımın, çizimin belli noktalarındaki noksanlıklarını veya yanlışlarını müdehale ederek düzeltmemiz gerekiyor. Ne yazık ki bir çok mühendis arkadaş tasarım işini de yazılımın yaptığını zannediyor.

Umarım bu yapılması planlanan gerçek bir yapı değildir. Öyleyse lütfen tasarım için destek alın.

Bu yazımı okuyunca büyük ihtimalle bana kızacaksınız ama gerçekten kulak verirseniz amacımın sizi kırmak olmadığını anlayacaksınız.

Geri