Mimari duvar yükleri

ide mimaride oluşturmuş olduğum yapıyı ide statiğe attığımda statik yazılımın otomatik atadığı kiriş yüklerini sıfır yapıyorum sadece mimariden gelen duvarları yük olarak kabul ediyorum hem bu konuda hemde statik çözümün diğer incelikleri hakkında tecrübe sahibi mühendislerden tavsiyeler almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim :)

ayrıca tam rijit olarak çözdüğümde güvenlik için kesitleri büyütmek gerekirken yarı rijitte hiç bir sıkıntı oluşmuyor böyle olunca acaba yarı rijit çözümden kaçınmalımıyız genelde yarı rijit döşeme davranışını daha doğru temsil ediyor deniliyor bu durumda hangini neden uygulamamız hakkında yardımcı olursanız sevinirim

özenç parlak":ly5mlqjr' Alıntı:
ide mimaride oluşturmuş olduğum yapıyı ide statiğe attığımda statik yazılımın otomatik atadığı kiriş yüklerini sıfır yapıyorum sadece mimariden gelen duvarları yük olarak kabul ediyorum hem bu konuda hemde statik çözümün diğer incelikleri hakkında tecrübe sahibi mühendislerden tavsiyeler almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim :)
ide mimardan gelen duvarların yüklerini almanız daha doğru bir yöntem. tek dikkat etmeniz gereken şey duvar objelerinin doğru birim hacim ağırlıkta alınmış olması.

Geri