Temelde hata alıyorum

idecad 8 de çizim yaptım. Temelde hata alıyorum. 8 demosun da çizdim. Aynı projenin ide 7 orjinal de çizildiğinde hiç bir hata yok. Projeler aynı fakat 8 de çizildiğinde temelde donatı yetersiz hatası ve 1 kirişte de kesme hatası alıyorum. Temele ek donatıyı fazla attığını düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,
Projenizde Zemin kattaki P006-P007-P015-P016 perdelerinin üst kot ve kot değerleri temel ile uyumlu değil. Bu perdeler silindiğinde ve Donatı seçimi diyaloğunda radye temel ilave donatıları için 16' lık donatı çapı seçilip analiz yapıldığında Ver 8.62 sürümünde temelde ve kirişte uyarı vermemektedir.
Notlar:
-S02 döşemesi P019 su basman perdesine bağlanmış.
-Asansör kuyusu hakkında aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• isimsizgry.cde
    740.8 KB · Görüntüleme: 478
bagcihan":dk6pb94o' Alıntı:
Teşekkürler ama kirişte aynı hatayı yine aldım. 30*60 kiriş atadığımda çözüldü.
Önceki mesajımda eklediğim projede Ver 8.62 sürümünde kirişlerde herhangi bir sorun oluşmamaktadır.
İyi çalışmalar

Merhaba
Radyedeki ilave donatılar yetmediği için hata veriyor.
Donatı seçimi diyaloğunda radye temel ilave donatıları için 22' lık donatı çapı seçilip analiz yapıldığında hata vermiyor.

Ünver ÖZCAN

Donatıyı değiştirince düzeliyor ama aynı projeyi 14 lük donatıyla ide 7 de geçtim. İde 8 de neden bu 22 ye çıkıyor. Fark fazla değil mi ?

Merhaba
bagcihan":3fu9g8ae' Alıntı:
Donatıyı değiştirince düzeliyor ama aynı projeyi 14 lük donatıyla ide 7 de geçtim. İde 8 de neden bu 22 ye çıkıyor. Fark fazla değil mi ?
7 Versiyonundan 8 versiyonuna geçildiğinde program geliştirilerek çeşitli yetenekler ilave edilmiştir.
Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

1- Download
2- ideCAD Statik 8.62 Yüklemek için tıklayınız

Bu ilavelerde çok küçükte olsa bir önceki versiyona göre artı veya eksi donatı farklığı çıkabilir buda normaldir.
(Ben diğer betonarme programlarını da kullanıyorum bu durum onlarda da aynı.)
Bilgilerinize.

Ünver ÖZCAN

Geri