Kot ve kat yüksekliği

İdecad ile proje yapmaya yeni başladım. Çizdiğim projede zemin katta pencereleri tanımlamak istediğimde temel planı aktif oluyor. Zemin kata pencereleri tanımlayamıyorum. Galiba kotları doğru olarak giremedim. Yapı tek katlı. Radye temel olacak.
Proje ekte. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• yeni statik - Kopya.ide8demo
    1.7 MB · Görüntüleme: 492
Merhaba
Duvarları kot ve eğimi yanlış olmuş,
Düzeltilmiş Proje ekte

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• uo yeni statik - Kopya.ide8demo
    1.7 MB · Görüntüleme: 490
Özcan bey çok teşekkür ederim. Düzeltmeyi nasıl yaptığınızı paylaşabilir misiniz. Bir de kotlar ile ilgili sorun yaşıyorum. Pencere çizmek istediğim zaman temel plan görünümü aktif oluyor. Ama zemin kat planında çizeceğim. Neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Normalde projede -65 kotu ampatman üst kotu , +50 subasman perde üst kotu ve +4.04 kiriş alt kotu.

Merhaba
Civil- engineer":21x5sutd' Alıntı:
Özcan bey çok teşekkür ederim. Düzeltmeyi nasıl yaptığınızı paylaşabilir misiniz.
Duvar üzerine gidin işaretleyin sağ tuş yapıp çıkan menüden istediğiniz düzeltmeyi yapabilirsiniz,
Civil- engineer":21x5sutd' Alıntı:
Pencere çizmek istediğim zaman temel plan görünümü aktif oluyor. Ama zemin kat planında çizeceğim.
Mimari moda geçtiğinizde program statik kotun altındaki katı aktif hale getirir,
zemin katta duvar çizeceksiniz kat genel ayarlarından üst kat ilave edip duvar çizebilirsiniz.

Ünver ÖZCAN

Geri