Kirişi kolona nasıl bağlamam uygun olur

Merhaba herkese iyi günler dilerim. kirişleri yerleştirirken kolonların aksından aksına yerleştirmenin veya kolonun dış yüzeyinden dış yüzeyine yerleştirmenin statik olarak bir farkı var mı? varsa hangi yerleştirme yöntemi doğrudur?

Re: Kiriş Yerleştirme

Program veri girişi anlamında bir fark yok. Kiriş kolonun herhangi bir noktasına bağlanabilir. Taşıyıcı sistem tasarımı olarak sorarsanız kiriş sürekliliği anlamında olabildiğince simetrik, kolonda bir eksantirsite oluşmaması için ise olabildiğince merkezine bağlı olmasında fayda vardır.

Ekteki resim bir fikir verebilir.

N. YILMAZ

Ekli dosyalar

• Kolon Eksantrik.png
    Kolon Eksantrik.png
    122.7 KB · Görüntüleme: 1,691

Cevabınız için çok sağolun. ben kirişleri kolonların dış yüzeylerinden dış yüzeylerine bağlıyordum, artık dediğiniz gibi merkeze bağlarım.

medeniyetmühendisi59":42z6ld6l' Alıntı:
Cevabınız için çok sağolun. ben kirişleri kolonların dış yüzeylerinden dış yüzeylerine bağlıyordum, artık dediğiniz gibi merkeze bağlarım.
Sadece merkeze bağlamak zoruna değilsiniz. Merkezden dış yüzeye, dış yüzeyden merkeze, merkezden merkeze, dış yüzeyden dış yüzeye hepsi geçerli veri girişi olur. Kirisiniz nasil imal edilecekse yerinde o sekilde baglamaniz uygun olur.

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    101.1 KB · Görüntüleme: 1,633
Geri