Sürekli temel ebatlarini nasil kuculturum

arkadaşlar merhab bir proje var z+3 temeli sürekli temel .ebatlar çok büyük ebatları nasıl düşürebilirim

Ekli dosyalar

• a.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 111
Re: sürekli temel

Merhaba
--Geometri kontrollerindeki hataları düzeltin,
--Çatı katındaki hareketli yükleri azaltabilir duvar yüklerini kaldırabilirsiniz,
--Üst rijit kat numarası -2 olacak,
--Merdiven ile birlikte yarı rijit diyafram çözüm yapın,
--Nervür kirişlerinin üzerine duvar genişliğini çıkarıp hareketli yük olarak verin, (0.70-0.20 (duvar)=0.50*0.200=0.1 t/m2)
--Temek yüksekliği 70 cm daha uygun olur.

Ünver ÖZCAN

slm ünver bey merhaba
çatı altındaki hareketli yükler 0.35 ten 0.2 düşürdüm
üst rijit kat numarası-2 yaptım
yarı rijit çözüm yaptım
trmrl yüksekliğini 70 cm yaptım
ancak şöyle ilginç bi durum var geometri kontorlü yapıyorum hatalrım var 4.kat diyor ki kiriş yüksekliği tabliyenin üç katından dşük olmaz taliyeyi 22 cm den 19 cm düşürdüm yine aynı hata veriyor ha kiriş te 60 cmlik birde kolon artı tabliye yani kolon 70 tabliye yükseliği 32 toplamı kiriş eninden .......olmalıdır diyor düzeltme yapıyorum olmuyor neler yapılabilir çok teşükürler

Merhaba
Söz konusu 4. KAT ise ve nervürlü yapacaksanız;
Burada döşeme kalınlıkları 22 cm görünüyor aşağıdaki katlar gibi kalınlığı 7 cm alın nervür yapın. (22 cm çok fazla)
Kirişsiz döşeme yapacaksanız döşeme kenarı komutu ile dış sınırları belirleyin içine döşeme tanımlayın. (her iki durumda da asansör boşluğunu kaldırın.)

Ünver ÖZCAN

ünver bey merhaba bilmiyorum bunu istemeye hakkım varmıda geometri hatası olmayan projeniz var mı varsa küçükte olabilir bi bakabilir miyim

Geri