D05 ve D10 döşemelerinde rijit diyafram oluşturulmuyor

merhaba ben modellemede bir hata göremiyorum fakat D05 VE D10 döşemelerinde rijit diyafram oluşturulmuyor.statik diyaloğundan ne olursa olsun rijit diyafram oluştur seçmeme rağmen bu kısımda oluşturulmuyor ve analiz sonucunda orası boş gibi görünüyor.bunun sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    193.2 KB · Görüntüleme: 2,754
hatice.mert:3kkt307q' Alıntı:
merhaba ben modellemede bir hata göremiyorum fakat D05 VE D10 döşemelerinde rijit diyafram oluşturulmuyor.statik diyaloğundan ne olursa olsun rijit diyafram oluştur seçmeme rağmen bu kısımda oluşturulmuyor ve analiz sonucunda orası boş gibi görünüyor.bunun sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?
hatice.mert:3kkt307q' Alıntı:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
K109 kirişinde fazla düğüm noktası oluşmayacak şekilde veri girişi yapın. Döşeme analizi doğru bir şekilde yapılacaktır. 8.5 versiyonundan itibaren obje bölünme mantığı değiştiği için bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız.

Diğer tespitler;
-Üst rijit bodrum kat numarası hatalı. Kat numarası sıfır girilmiş. Projenize göre zemin katı ve altındaki katları rijit kabul etmiş oluyorsunuz. Oysa zemin katta çevre perdeleri yok.
-Merdivenlerin döşemelere bağlanarak çözülebilmesi için Yarı rijit diyafram yöntemine göre analiz yapılması gerekir.
-1-Bodrum kat merdiven yükseklikleri ile kat yüksekliği uyumlu değil.(diğer merdivenleri de kontrol ediniz.)
-Merdiven mesnetlenme koşulları hatalı. Boş kenarlar sabit mesnet olarak düzenlenmiş. Boş kenarlarda mesnet tanımı yapmayınız.
-Bodrum kat P103 bodrum çevre perdesinin bir kısmı temele bağlanmıyor, altı boşta kalıyor.
-Asansör kuyusunu perde ve temele kot vermeden modellemeniz uygun olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• döşeme_analizi.PNG
    döşeme_analizi.PNG
    163.1 KB · Görüntüleme: 2,663
  • K109-1.PNG
    K109-1.PNG
    40.9 KB · Görüntüleme: 2,663
analizle ilgili ayarları dediğiniz gibi yaptım da bu taslak olarak oluşturduğum bir dosya o yüzden bu şekilde kalmış.çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Geri