Geometri kontrolünde kalınlık şartını sağlamıyor

instinst

Yeni Üye
merhabalar. idECAD MODELİMDE bir döşemem var iki kenarı perdeye bir kenarı kirişe bir kenarı ise boşta. yaklaşık 3.1m açıklığım var. geometri kontrolünde kalınlık şartını sağlamıyor ve en az 25cm yapmam lazım ama hesap aksından donatoları iki yönde de düz ve pilye olarak değiştirdiğimde tekrar geometri kontrolünü sağlattığımda bu kalınlık hatasını almıyorum. bir sorun var mı acaba yanlış mı yapıyorum diye düüşndüm.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    72.1 KB · Görüntüleme: 1,337
  • 2.PNG
    2.PNG
    78.6 KB · Görüntüleme: 1,337
instinst":2icaav8m' Alıntı:
merhabalar. idECAD MODELİMDE bir döşemem var iki kenarı perdeye bir kenarı kirişe bir kenarı ise boşta. yaklaşık 3.1m açıklığım var. geometri kontrolünde kalınlık şartını sağlamıyor ve en az 25cm yapmam lazım ama hesap aksından donatoları iki yönde de düz ve pilye olarak değiştirdiğimde tekrar geometri kontrolünü sağlattığımda bu kalınlık hatasını almıyorum. bir sorun var mı acaba yanlış mı yapıyorum diye düüşndüm.

Döşemenizin açıklıkları kareye yakın ve kenarları 3 taraftan tutulu olduğu için klasik konsol davranışı oluşmayacaktır. 3B görselleştirmeden döşeme moment diyagramlarını incelebilirsiniz. Moment diyagramına bağlı olarak döşeme hesap akslarını her iki yönde "düz + pilye" veya "üst düz+alt düz" olarak düzenleyebilirsiniz.

Geri