Radye temel kurtarmıyor

Merhaba
Öneri proje ekte.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO80 ersin Karagöl Kurs Betonarme.cde
    1.2 MB · Görüntüleme: 461
unver":avtxgwco' Alıntı:
Merhaba
Öneri proje ekte.

Ünver ÖZCAN

merhaba ünver bey
yeni bir idecad kullanıcı olarak sadece analiz ayarları kısmındaki düzeltmelerinizi fark edebildim as hatalarını nasıl giderdiniz kiriş kesme kuvveti sağlamıyordu önceki projeyle boyutlar aynı ve donatı çapları da aynı gördüğüm üzere bilgi verirseniz sevinirim ( analiz ayarlarını yaptığınız gibi değiştirdiğim de kirişler ile ilgili sorun kalmayıp ki bu da hareketli yük azaltma katsayısı kullanıldığından diye düşünüyorum yanlışsam düzeltin lütfen) ayrıca radye temel bu ayarlarla (100cm kalınlık için) zemin emniyet gerilmeleri raporlarda hata vermemesine karşın donatı azlığı devam ediyor çap büyütünce sorun düzelmiyor siz sistemi 80 cm ile kurtarmışsınız
ayrıca sormak istediğim diğer bir şey de winkler yay yöntemini tercih etme sebebiniz ne dir ve burdaki boyutlar a b c gibi değerlerle oynanmamış bu değerleri nasıl belirleyebilirim bu yöntemle ilgili forumda detaylı bilgiye ulaşamadım internette de bir kaç tez bulabildim yeterli bilgiye ulaşamadım yeni bir kullanıcı olarak temel analiz ayarlarındaki temellerin ve RAdye temellerin diye iki kısım bulunuyor ayrıca temel tipimize göre örneğin radye yapıyoruz kirişsiz radye ler için deprem yüklemelerini kullan açık ve temellerin zem. em. deprem yüklerini de kullan butonu da açık mı olmalıdır yoksa yaptığınız gibi kapalı mı olmalıdır ?
ve ayrıca yarı rijit çözüm yapmışsınız ama düzlem içi etkiler ile deprem etkilerini dikkate almamışsınız sebebi nedir
idecad adminleride bu konuda yardımcı olursa sevinirim iyi çalışmalar.

Geri