Yatık kirişlerdeki gövde donatıları kaldıramıyorum

Re: yardım

yasinbayraktar":23ih96gy' Alıntı:
yatık kirişlerdeki gövde donatıları kaldıramıyorum proje hakkında önerilerinizi bekliyorum

Merhaba,

1.) TDY 2007 Madde 3.4.1.1c dolayısıyla, konsol olmayan kirişlerde, Madde 3.4.2.5 uygulanıyor olabilir. Kirişin bu koşula girip girmediğini kontrol edin. Giriyorsa gövde donatısı atmak zorundasınız veya koşulları değiştirmelisiniz.

2.) Kirişte burulma momenti dolayısıyla burulma donatı gerekiyor olabilir. Kirişte burulma hesabını kiriş donatıları/burulma sekmesinde veya raporda burulma başlığı altında görebilirsiniz. Detaylar için TS500'de 8.2 Kesme be Burulma başlığını inceleyiniz.

3. Kiriş parametrelerinde varsayılan değer 61 cm olmasına karşın minimum gövde donatısı yüksekliği değiştirmiş olabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    154.3 KB · Görüntüleme: 2,189
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    115.9 KB · Görüntüleme: 2,189
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    40.2 KB · Görüntüleme: 2,187
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    75.8 KB · Görüntüleme: 2,192
Re: yardım

yasinbayraktar":1e3vhrl6' Alıntı:
yatık kirişlerdeki gövde donatıları kaldıramıyorum proje hakkında önerilerinizi bekliyorum
Merhaba,
Teknik servisimize gönderdiğiniz projede bahsettiğiniz K13 vb. durumdaki sürekli konsol kirişler konsol donatı tipine göre donatılmamış. Gövde donatısı atılmasını istemiyorsanız, Değiştir/Obje Edit/Kiriş-Temel/Konsollar komutunu çalıştırın. Örneğin K13 kirişini seçin. Açılan diyalogda "Sol konsol" satırını işaretleyin.
İyi çalışmalar

Geri