Eklediğim merdiveni bir türlü çizemiyorum

servany2

Etkin Üye
eklediğim merdiveni bir türlü çizemiyorum yay rota komutuyla naptıysam şekli yakalayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim hazır merdivenlerden seçincede rıht sayısı tutmuyor.

Ekli dosyalar

• İSİMSİZ PROJE.ide85
    624.6 KB · Görüntüleme: 399
Merhabalar,
Merdiveninizin oluşturulmuş hali ekteki dosyada yer almaktadır. Rota objelerini takip ederek tekrar oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim..

Ekli dosyalar

• Merdiven 1.ide85
    614 KB · Görüntüleme: 389
Tek seferde dış ve iç konturu çizin.
Sonra çıkış hattını da tek seferde (önce düz çizgi, sonra yay, sonra düz çizgi olmak üzere) çizin.
Sonra yeni merdiven komutu ile oluşturun.
Burada yapmanız gereken merdiveni oluşturduktan edit edip sonra alanlar sekmesinde başlangıç ve bitişteki dengelenmiş basamak adedine 3 girin.
İstediğiniz merdiven oluşacaktır.
Aslında ekteki resme bakarsanız söz konusu merdivenin hazır merdivenler arasında oluğunu görürsünüz..

Ekli dosyalar

• m2.png
    m2.png
    64.5 KB · Görüntüleme: 1,403
  • m1.png
    m1.png
    95.4 KB · Görüntüleme: 1,403
ikinizi de çok teşekkür ederim 2 türlü de yaptım sormak istediğim bir diğer şey bu merdiveni nasıl kaydedebilirim programa ?

Merdiven komutu altında merdiven kaydet diye bir komut var. Bu komutu kullanarak bir isim verip ve merdiveni kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz merdivenler "kullanıcı merdiveni" bölümüne kaydedilecektir.

Yukarıdaki resimde en alt satırda "kullanıcı merdiveni" bölümünü görebilirsiniz. Merdiveninizi orada bulabilirsiniz.

Geri