Asansör perdesine bağlanan kirişte maksimum pursantaj sorunu

SELAMUN ALEYKÜM KOLAY GELSİN TASARLAMIŞ OLDUĞUMUZ PROJEDE ASANSÖR PERDESİNE BAĞLANAN KİRİŞLERDE MAKSİMUM PURSANTAJ SORUNUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM.BÜTÜN YOLLARINI DENEDİM
- DİĞER BİR SORUNDA R KATSAYIM GİRİLEN E GÖRE DEĞİŞİYOR BU PROBLEMİ NASIL AŞABİLİRİM
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: ASANSÖR PERDESİ VE KİRİŞ MAKSİMUM PURSANTAJ SORUNU

hydrkrmn":1qy26e53' Alıntı:
SELAMUN ALEYKÜM KOLAY GELSİN TASARLAMIŞ OLDUĞUMUZ PROJEDE ASANSÖR PERDESİNE BAĞLANAN KİRİŞLERDE MAKSİMUM PURSANTAJ SORUNUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM.BÜTÜN YOLLARINI DENEDİM
- DİĞER BİR SORUNDA R KATSAYIM GİRİLEN E GÖRE DEĞİŞİYOR BU PROBLEMİ NASIL AŞABİLİRİM
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Re: Asansör perdesine bağlanan kirişte maksimum pursantaj so

Merhaba
Öneri proje ekte.
Merdiveni beraber çözün,
Kolon (B) hataları, Geometri kontrolündeki hataları düzeltin,
Kirişler kolonları ortalasın,

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO ÇETİNER İDE ASMOLEN.cde
    915.7 KB · Görüntüleme: 401

hydrkrmn":bmpqfj4q' Alıntı:
Merhaba,
Eklediğiniz projede veri girişi hatası mevcut. 6.Katta kolonlar perde üzerine tanımlanmış. Bu şekilde veri girişi düşey süreklilik sorununa yol açar ve analiz modeli hatalı oluşur.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• d_ş.png
    d_ş.png
    42 KB · Görüntüleme: 2,275

Ayrıca yay kirişlerin olduğu yerlerde bağlantı problemleriniz var.
Tasarımla ilgili de öneri mahiyetinde ekteki resmi gönderiyorum. Kirişleri sürekli hale getirin.
Konsol döşemelerdeki nervürlerin de konsol kiriş gibi olmasını daha doğru buluyorum.
Bazı kirişlerin üzerinden duvar yüklerini kaldırmışsınız (muhtemelen olmadığından). O halde döşemelerin üzerinde duvarlar olmalı. Buna göre döşemeye duvar yükünü verin.
Kolonları yatık kirişlerin kenarına denk getirmeyin. Kolonlar kirişleri ortalasın. (Konsollardaki sınır problemlerini basit işlemlerle çözebilirsiniz)
Yay kirişlerinizi konsol yapmak yerine (resimdeki gibi) kolona bağlayın. Dış kısmını bir şekilde döşeme olarak doldurun.
Madem yaptınız merdiven sonundaki kolonları da perdeye çevirin. Saplama yapmaktan kurtulmuş olursunuz.

N. YILMAZ

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    405.3 KB · Görüntüleme: 2,265
Geri