Analize başlayıp daha sonra ideCAD durdu hatası alıyorum

Merhaba
Bu tür sorunlarınızı yürürlükten kaldırılan TDY2007 ve ideCAD statik 7-8 versiyonu ile çözüm aramayınız. (Çözseniz de bir işe yaramaz.)
Yürürlükte olan TBDY2018 ve ideCAD statik 10 ile çözüm yapın.

Ünver ÖZCAN

Dün projenize baktım. Rm ve km gösterilen noktada (analizde belirtilen koordinatlarda) bir eleman parçası var. Açıkçası seçiyorum ama silemiyorum. Hangi elemana ait olduğunu da çözemedim.
Sırasıyla;
Döşeme kenarı / hepsini seç / sil
Döşeme, hepsi, sil
Kiriş, /hepsi, /sil
Kolon, hepsi, /sil
Perde/ hepsini seç/ sil
dememe rağmen objeyi silemedim.
Objeyi kendi başına seçtim silemedim.
Objeyi seçip obje edit yaptım, fakat hiç bir objeyi edit etmedi.
Tüm katları, kat kat o obje hariç kopyalayıp yeni dosyada birleştirdim yine aynı problem devam etti.Tek tek birleşim noktalarına bakmadım artık.

Çözemeyince cevap yazamadım pes ettim. Artık ideYAPI'dan arkadaşlar cevap yazarlar.
Yukarıdaki yazdıklarımı, bir hata ayıklama yöntemi olması anlamında detaylı olarak yazdım.

İyi çalışmalar.

N. YILMAZ

evet dediğiniz kısım benim de dikkatimi çekti fakat anlayamadım ben de baya kurcaladım o kısmı koordinatlarda görünce.fakat yine de teşekkür ederim çabanız için.umarım bir cevap gelir

hatice.mert":3tu234tt' Alıntı:
http://dosya.co/x42bxgxa6stu/233-1.ide
linkte gönderdiğim projemde analize başlayıp daha sonra idecad durdu hatası alıyorum.nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba,
"Obje Trim Yöntemi komutu" K205 kirişinin sağ ucunun trim algoritmasını zemin ve normal katlarda değiştirin. Projede analiz yapılabilecektir. 7 versiyonundan kaynaklana bir durumdur. 8 ve 10 versiyonlarında bu durum oluşmamaktadır.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 233-1_gry.ide7
    3.5 MB · Görüntüleme: 366
  • K205.png
    K205.png
    17.7 KB · Görüntüleme: 2,077
levent bey teşekkür ederim yardımınız için.analiz sonrası gelen zayıf kat hatası sol taraftan kolonlar kiriş bağlanmadığından etkili alana dahil edilmediği için mi veriyor peki?

Geri