Görüntü Konfigürasyonu, farklı monitöre aktarma nasıl yapılı

ideCAD Mimari hakkında sorular, görüşler, öneriler

Görüntü Konfigürasyonu, farklı monitöre aktarma nasıl yapılı

Mesajgönderen cercan57 » 12 Eyl 2017, 17:32

Ben pc de 3 monitör kullanıyorum. Örnek veriyorum; ben mimari cizim yaparken baska monitörde de 3d cizmini görmek ıstıyorum. Yani ekranı 2ye böleceğime 2 monitörde kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriz? Sayfayı diger monitöre nasıl aktarabilirim. Ya da örnek veriyorum yine kalıp planını cızerken, temel kata geçecegıme, zaman harcayacagıma ben bunu 2. monitörde acmak istiyorum. Cogu programda bu özellık var bunda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim
cercan57

Re: Görüntü Konfigürasyonu, farklı monitöre aktarma nasıl ya

Mesajgönderen M. Berat Denli » 13 Eyl 2017, 10:30

Merhabalar,
Belirttiğiniz gibi aynı ekran içinde ekran bölümü yapabilirsiniz.Farklı monitöre direk pencere taşıma özelliği programda bulunmamaktadır.Kullanıcı isteği olarak notlarımıza alıyoruz.
Bir öneri olarak, 2 farklı monitörde aynı modeli farklı pencerelerini görmek için,sağ üst köşenden program bandını küçülterek daha sonra fare ile bandı çekerek 2. monitöre kadar uzatabilirsiniz.Bu şekilde de aynı modelde 2 farklı modelde pencereleri farklı monitörde görebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
M. Berat Denli

Mesajgönderen HakanŞahin » 13 Eyl 2017, 10:44

Merhaba,

Tek monitörde yapamadığınız işlemi çoklu monitörde yapma şansınız yok. Programı birden fazla çalıştırıp, her bir programda aynı proje dosyasını açarak, istediğiniz pencereyi istediğiniz monitörde görüntüleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
HakanŞahin
Site Admin

Mesajgönderen cercan57 » 13 Eyl 2017, 11:11

teşekkür ederim, inşallah ilerleyen zamanlarda bu pencere olayı cıkar
cercan57

Mesajgönderen Arzu Dural Gök » 13 Eyl 2017, 17:17

Merhabalar,
kat ve kalıp planını hangi ihtiyacınıza çözüm olarak 2 ayrı monitörde görmek istemiştiniz? İhtiyacı tam olarak tespit etmek adına önemli. Eğer kat planında çalışırken, kalıp modundaki objelerin yerini görmek ve duvar gibi objeleri ona göre yerleştirmek veya tam tersi durumda, kirişi çizerken duvarın izini görmek istiyorsanız "görünmez obje çizgileri" komutundan faydalanabilirsiniz. Bu komut opsiyonel olarak aktif kat, alt ve üst katın kat ve kalıp planlarını mevcut katın altında iz olarak gösterir. Bu izleri referans alarak çizim yapabilirsiniz.

obje kat.png
obje kat.png (43.51 KiB) 323 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Arzu Dural Gök

Dön ideCAD Mimari

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir