3boyutlu obje tasarlamak

Merhabalar; idemimaride dio özelliğinin kullanımını anlatan görsel eğitim ya da
sil baştan 3boyutlu obje tasarlamak için bir video anlatımı varmı ya da
tüm bunların dışında başka programlarda yapılmış 3boyutlu objeyi import etme şansımız varmı?

BSTtasarım":31qztma4' Alıntı:
Merhabalar; idemimaride dio özelliğinin kullanımını anlatan görsel eğitim ya da
sil baştan 3boyutlu obje tasarlamak için bir video anlatımı varmı ya da
tüm bunların dışında başka programlarda yapılmış 3boyutlu objeyi import etme şansımız varmı?

Merhaba,

Dio'nun video eğitimi yok ancak mimari program içinde F1'e basın. Mimari yardımda dio programının nasıl kullanılacağı adım adım anlatılmıştır.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    87 KB · Görüntüleme: 9,267
Merhabalar, kurulum dosyası içerisinde yer alan ideCADrender programı içerisine başka programlarda yapılmış 3ds uzantılı objeler import edilebilir ve ktp formatında export edilerek kullanılabilir. Sırası ile şu işlemler gerçekleştirilir;
1-3ds uzantılı obje ideCADrender programı içerisine import edilir.
2- Otomatik plan oluştur,otomatik sınır oluştur ve otomatik tanım oluştur işlemleri gerçekleştirilir.
3-Export seçeneklerine gelerek ktp uzantılı dosya olarak kaydedilir.(Kütüphane elemanı olarak kullanabilmek için bu uzantıda kaydetmek gerekir)
4-Sonrasında bu dosyayı kurulum klasöründe yer alan 'libraries' klasörüne ekleyiniz.

Bu işlemler gerçekleştikten sonra ideCAD programı içerisinde kütüphane komutuna girerek bu objeyi kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Merhabalar, daha öncede sormuştum fakat hiç uygulayamadım..Programda odt uzantısını bulamadım ve yeniden kapı pencere oluşturamadım.idecad da olmayan bir kapı oluşturmak istiyorum.SANIRIM BENDE ODT YÜKLÜ DEĞİL

Merhabalar,
İdeCAD odt programı kurulum klasörünün olduğu kısımda bulunmaktadır.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar..

Ekli dosyalar

• odt.png
    odt.png
    14.1 KB · Görüntüleme: 8,750
Merhabalar,

Windows updateler bilgisayarınızda yüklü olmadığı için bu şekilde bir hata almaktasınız.
Bilgisayarınızdan eksik olan ''Microsoft Visual C++ Redistributable'' paketlerini indirip bilgisayarınıza yüklerseniz sorun çözülecektir.

Kolay gelsin,İyi çalışmalar.,

Ekte rar içinde verilen dll dosyasını program klasörü içine kopyalayınız.

Ekli dosyalar

• mfc70.rar
    372.7 KB · Görüntüleme: 330
Geri