3B penceresi görüntü sorunu

lastpainter

Yeni Üye
Merhaba;
.
Ben 8.61 de ilk başta kurduğumda olmayan daha sonradan başlayan bir sorun ile karşılaştım.
çalışırken 3b ekranı fare imleci üzerinde iken görünüyor fakat fareyi hareket ettirdiğimde görüntü kayboluyor bu büyük sorunun çözümü nasıl olacak tekrar tekrar kurdum birkaç kez olmadı farklı bir yere tıkladığımıda zannetmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz Teşekkürler...

Merhaba,
Perspektif ekranı ile ilgili sorunlar genellikle ekran kartından kaynaklanmaktadır. Çözüm için;
1) Programı yüksek performanslı ekran kartı modunda çalıştırın. (Dizüstü bilgisayarda entegre ve harici ekran kartları bulunabilir. Ekran kartı ayarlarından harici ekran kartını program için aktif etmeniz gerekir.)
2) Ekran kartınızı güncelleyin.
Sorun giderilmez ise Bursa veya İstanbul ofislerimizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Ben 8.61 kullanıyorum şimdi sorun yaşıyorum.
çalışırken 3b ekranı fare imleci üzerinde iken görünüyor fakat fareyi hareket ettirdiğimde görüntü kayboluyor
ekran kartım geforce GTX 970 upgrade yapılı son versiyon yüklü neden yapıyor.

Merhabalar,

Programı çalıştırırken, programa tıkladıktan sonra sağ tuş menüde bulunan, grafik işlemciyle çalıştır-yüksek işlemcili ekran kartı seçeneğini tıklayarak çalıştırınız.
Eğer bu şekilde bir sonuç alamıyorsanız ekran kartı sürücünüzün en güncel versiyonunu yükleyiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

RTX 3070 ekran kartı kullanıyorum aynı sorunu bende yaşıyorum ideCAD v10 sürümünü kullanıyorum. Grafik işlemciyle çalıştır seçeneği yok zaten sadece ekran kartıyla çalıştırıyorum. İşlemcim ryzen 5 3600 bu sorunu nasıl çözebilirim. Ekran kartımda en güncel sürücüde.

Geri