Görüntü Konfigürasyonu, farklı monitöre aktarma nasıl yapılı

cercan57

Yeni Üye
Ben pc de 3 monitör kullanıyorum. Örnek veriyorum; ben mimari cizim yaparken baska monitörde de 3d cizmini görmek ıstıyorum. Yani ekranı 2ye böleceğime 2 monitörde kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriz? Sayfayı diger monitöre nasıl aktarabilirim. Ya da örnek veriyorum yine kalıp planını cızerken, temel kata geçecegıme, zaman harcayacagıma ben bunu 2. monitörde acmak istiyorum. Cogu programda bu özellık var bunda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

Re: Görüntü Konfigürasyonu, farklı monitöre aktarma nasıl ya

Merhabalar,
Belirttiğiniz gibi aynı ekran içinde ekran bölümü yapabilirsiniz.Farklı monitöre direk pencere taşıma özelliği programda bulunmamaktadır.Kullanıcı isteği olarak notlarımıza alıyoruz.
Bir öneri olarak, 2 farklı monitörde aynı modeli farklı pencerelerini görmek için,sağ üst köşenden program bandını küçülterek daha sonra fare ile bandı çekerek 2. monitöre kadar uzatabilirsiniz.Bu şekilde de aynı modelde 2 farklı modelde pencereleri farklı monitörde görebilirsiniz.

Merhaba,

Tek monitörde yapamadığınız işlemi çoklu monitörde yapma şansınız yok. Programı birden fazla çalıştırıp, her bir programda aynı proje dosyasını açarak, istediğiniz pencereyi istediğiniz monitörde görüntüleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar

teşekkür ederim, inşallah ilerleyen zamanlarda bu pencere olayı cıkar

Merhabalar,
kat ve kalıp planını hangi ihtiyacınıza çözüm olarak 2 ayrı monitörde görmek istemiştiniz? İhtiyacı tam olarak tespit etmek adına önemli. Eğer kat planında çalışırken, kalıp modundaki objelerin yerini görmek ve duvar gibi objeleri ona göre yerleştirmek veya tam tersi durumda, kirişi çizerken duvarın izini görmek istiyorsanız "görünmez obje çizgileri" komutundan faydalanabilirsiniz. Bu komut opsiyonel olarak aktif kat, alt ve üst katın kat ve kalıp planlarını mevcut katın altında iz olarak gösterir. Bu izleri referans alarak çizim yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• obje kat.png
    obje kat.png
    43.5 KB · Görüntüleme: 5,388
Geri