Düşeyde ve yatayda olan nesneleri farklı açıda atamıyorum

demir

Etkin Üye
tekrar merhabalar böyle bir giriş düşünüyorum fakat düşeyde ve yatayda olan nesneleri farklı açıda atamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    233.9 KB · Görüntüleme: 5,845
Re: 3 boyut

diğer düşey ve yatayda olan birleşim

Ekli dosyalar

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 5,841
Re: Düşeyde ve yatayda olan nesneleri farklı açıda atamıyoru

Merhabalar,

Çiziminizi seda@ideyapi.com.tr'ye gönderirseniz üst tablanın açısında düşey elemanın kesitini çizer, yapılışını proje içinde tanımlarım.

yanlız seda hanım düşeydekiler dik inmiyor eğimli iniyor nasıl yapıldığını tarif ederseniz yapabilirim ama sanırım öyle bir uygulama yok programda düşeydeki kolonlar dik bir şekilde inseydi kesitini çizip üç boyutluya çevirebilirdim. render aldığım üç boyutlu evde öndeki kış bahçesine düşünüyodum bu şekli.

Ekli dosyalar

• nklmşşş2345.jpg
    nklmşşş2345.jpg
    547.8 KB · Görüntüleme: 5,825

Merhabalar,

Tam olarak oluşturduğunuz formu ve eğim açısını bilmediğim için görseldeki forma yakın bir form oluşturdum.
İlk olarak tablanın kesitini çizip uzatılmış objeyle objeyi oluşturup, yatayda ve düşeyde eğim verdim.
Daha sonra eğim verilen tablanın açısına uygun kesiti oluşturdum yani ayakların kesit açısıyla tablanınki aynı oldu.
Ayakların eğimi ve kotunu mevcut duruma uyacak şekilde ayarladıktan sonra yerleşim işlemini yaptım.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar..

Ekli dosyalar

• d.o.png
    d.o.png
    47.3 KB · Görüntüleme: 5,789

anlaşamadık seda hanım :) benim düşeydeki kolonlarım tabanı ve üst bölgesi eşit değil yani tabliye kısmı geniş tabana doğru inceliyor .

Benim çizdiğim kesiti incelerseniz eğer çizdiğim düşey formda o şekilde.
Projenizi seda@ideyapi.com.tr'ye atarsanız sizin formunuz üzerinden daha sağlıklı bir çözüme gidilebilir.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar..

Geri