Yeni Merdiven Oluşturma

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba bir projemizde hazır kütüphaneden değilde mimariden dolayı rota çizimi ile oluşturduğum alanlara merdiven çizmeye çalışıyorum. Ancak sona gelip kat sahanlığı çizmek istediğimde sahanlığı alt kotta oluşturuyor. kot sekmesi "-" olarak ve müdahale edilemez oluyor. bunun üstesinden nasıl geleceğim acaba.
birde hazır kütüphanelerde her kola ayrı uzunluk neden giremiyoruz. merdiven kütüphanesinde 2 kollu sahanlıklı merdiven8.stm istediğim merdiven tipi ama kollara farklı uzunluklar giremiyorum. kollara farklı uzunluklar girince sahanlıklarında kola göre uzayıp kısalması gerekiyor tabi.

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• merdiven.jpg
    merdiven.jpg
    129.5 KB · Görüntüleme: 4,568
  • 2.ide85
    528.3 KB · Görüntüleme: 588
Merhabalar,
Merdiven deformasyonu yardımı ile kol uzunluklarında değişiklik yapabilirsiniz. Ancak dediğiniz gibi sahanlıklar da ona göre şekillenecektir.
Kat sahanlığınızı betonarme döşeme ile oluşturabilirsiniz. Eğer merdivene eklemek istiyorsanız kat sahanlığınızın merdivenin başlangıç basamağı hizasına gelen kısmı 3-4 cm içerden çiziniz.
Rota objelerinin o kısımda üst üste gelmemesi gerekiyor. Bahsettiğim işlemleri uyguladığım dosyayı ekliyorum. Merdiveni taşıdığınızda rota sınırlarını göreceksinizdir.

İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• 2.ide85
    546.1 KB · Görüntüleme: 646
Zeynep Aladağ":2f774de5' Alıntı:
Merhabalar,
Merdiven deformasyonu yardımı ile kol uzunluklarında değişiklik yapabilirsiniz. Ancak dediğiniz gibi sahanlıklar da ona göre şekillenecektir.
Kat sahanlığınızı betonarme döşeme ile oluşturabilirsiniz. Eğer merdivene eklemek istiyorsanız kat sahanlığınızın merdivenin başlangıç basamağı hizasına gelen kısmı 3-4 cm içerden çiziniz.
Rota objelerinin o kısımda üst üste gelmemesi gerekiyor. Bahsettiğim işlemleri uyguladığım dosyayı ekliyorum. Merdiveni taşıdığınızda rota sınırlarını göreceksinizdir.

İyi çalışmalar...

zeynep hanım ilginize teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Geri