idecad ????

cemgul

Yeni Üye
Merhaba. İyi günler. Bir süredir emektar autocad' imden vazgeçip, paket program arayışındayım ama bir türlü karar veremiyorum. İde Mimari 6' nın deneme sürümünü kullandım. Açıkçası memnun kalmadım. Beğenmediğim kısımlarının başında yerli üretim olmasına rağmen bozuk olan Türkçesi geliyor, daha sonra tek elle çizim yapma zorunluluğu, bir şey yapmak için sürekli menülerde fareyle düğme arama zorunluluğu geliyor. İstediğim doğrulukta kesit ve görünüş alamamam da var.Gördüğüm kadarıyla ikinci söylediğim sorun 7. sürüm ile çözülmüş. 3. söylediğim incelediğim diğer programlarda da var. Lafı uzatmadan sorayım, zaten düzgünce bağlayıp bir türlü konuya giremedim. İde Mimari ve diğer paket programları kullanmış arkadaşlar varsa archicad, revit, allplan, adt v.s.; kıyaslama yapabilirler mi? Artıları ve eksileri hakkında yorumda bulunabilirler mi? Teşekkürler

Not: 7. sürümün deneme sürümünü merakla bekliyorum

Merhaba,

Önceklikle forumumuza hoş geldiniz.

Foruma yazılan her değerlendirmeyi tek tek inceliyoruz. Böylelikle ilerisi için somut sonuçlar çıkarabilmeyi amaçlıyoruz. Sonuca ulaşmak için ise somut verilere ihtiyaç duyuyoruz.

Bu manada bir kaç konuyu somutlaştırmanızı rica ediyoruz. Bazı örnekler ortaya konulabilirse sonraki versiyonlara pozitif referans olabileceklerdir.

cemgul":2kad82cg' Alıntı:
Beğenmediğim kısımlarının başında yerli üretim olmasına rağmen bozuk olan Türkçesi geliyor,
Özellikle hangi sözcük veya metinlerde bu durumu görüyorsunuz. Bir kaç örnekle olması gerekeni de ayrıca not düşerek gösterebilirsiniz.

. İstediğim doğrulukta kesit ve görünüş alamamam da var.
Bunun için de bir karşılaştırmaya ihtiyaç duyarız. Programın oluşturduğu bir çizim ve istediğiniz doğrulukta oluşturulmuş başka bir çizim örnek için yeterli olacaktır...

tek elle çizim yapma zorunluluğu, bir şey yapmak için sürekli menülerde fareyle düğme arama zorunluluğu geliyor.
Komut satırını ifade ettiğinizi düşündüm. 7 versiyonumuzda komut satırı aktif hale getirilmiştir. Başka bir hususu belirtiyseniz konuyu biraz daha detaylandırabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

Merhaba,
bana biraz önyargı ile işe başlamışsınız gibi geliyor. Memnuniyetsizliğinizin öncelikle programı kullanmayı bilmediğinizden kaynaklandığını düşünüyorum. İstediğim doğrulukta kesit alamadım demişsiniz. İstediğiniz doğrulukta kesit alabilmeniz için önce yapı modelini doğru çizebilmeniz gerekir. Yanlış çizerseniz yanlış kesit alırsınız. ideCAD'in kesit ve görünüşleri gayet doğru ve diğer programların hazır olarak veremediği kadar mimari çizim standartlarına uygundur. Aşağıdaki linkte örnek bir projeyi indirip kesit ve görünüşlerini alabilirsiniz. Yanıldığınızı göreceksiniz. İstanbul'da iseniz ofisimize buyrun veya biz sizi ziyaret edip programımızın tanıtımını yapalım. İstanbul dışındaysanız uzaktan erişimle tanıtım yapalım...
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

cemgul:qrx1f9if' Alıntı:
Merhaba. İyi günler. Bir süredir emektar autocad' imden vazgeçip, paket program arayışındayım ama bir türlü karar veremiyorum. İde Mimari 6' nın deneme sürümünü kullandım. Açıkçası memnun kalmadım. Beğenmediğim kısımlarının başında yerli üretim olmasına rağmen bozuk olan Türkçesi geliyor, daha sonra tek elle çizim yapma zorunluluğu, bir şey yapmak için sürekli menülerde fareyle düğme arama zorunluluğu geliyor. İstediğim doğrulukta kesit ve görünüş alamamam da var.Gördüğüm kadarıyla ikinci söylediğim sorun 7. sürüm ile çözülmüş. 3. söylediğim incelediğim diğer programlarda da var. Lafı uzatmadan sorayım, zaten düzgünce bağlayıp bir türlü konuya giremedim. İde Mimari ve diğer paket programları kullanmış arkadaşlar varsa archicad, revit, allplan, adt v.s.; kıyaslama yapabilirler mi? Artıları ve eksileri hakkında yorumda bulunabilirler mi? Teşekkürler

Not: 7. sürümün deneme sürümünü merakla bekliyorum

MERHABA CEMGUL ANLADIĞIM KADARIYLA İDECAD İ TAM ANLAMIYLA İNCELEMEMİŞSİN VEYA KULLANMAMIŞSIN .KULLANSAYDIN İŞİNİ NEKADAR KOLAYLAŞTIRDIĞINI ANLARDIN.BENCE HEM ÇİZİM , HEM RENDER,HEMDE KESİT ALMADA EN İYİSİ VE HIZLISI .BEN REVİTTE KULLANDIM , ARCHICED TE KULLANDIM .VE TERCİHİM İDECAD OLDU SANA ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM :) .İYİ ÇALIŞMALAR.

egrı oturup dogru konusmak gerekırkı programın gelısmesınde yardımcı olalım REVIT sevıyesıne gelene kadar bayagı asama kaydedılmesı gerekır REVIT ILE KIYASLANMASI MUMKUN DEGIL dıger husus hızlı calısmasına dıyecegım bır sey yok.celık ıle bırlesıp bırde eksıkler gıderıldıgınde burda forumda ılerı gerı yazmayada gerek kalmaz ben 4.0 dan berıdır IDEYAPI nın uyesıyım ben ılerleme kaydedemedım. suan zorunlu olarak turkce versıon kullanıyorun fransız klavyesı ıle turkce klavyedende anlamıyorum farklı kutuphane elemanları calısmıyor 8.0 versıonu sagolsun levent bey duzelttı klavye sorunu yasıyorum turkce klavyede kullanmada zorlugum var bır nevı PC tek yonle bırakmam gereklı.render bolumunu 5 kez dınledım vıedolara yonlendırdıler hıcbırsey anlamadım kortopal devam edıyoruz sagoılsunlar aradıgımızda meslektaslarımız ellerınden gelen yardımda caba sarf edıyorlar.
fazla yag cekmeden hakaret tarzıda hıtap etmeden kımsemınde buna hakkı bulunmamakta dogru fıkırlerı beyan etmek lazım.
Ismaıl bey neler yapa bılırız yonetım kesımı eksıkler nelerdır bunların arastırmasına acık olduklarından dolayı bız kullanıcıların seffaf tarzda taleplerımızı belırtmemıw lazımkı ılerleme olsun
bu benım sahsı dusuncem dıger versıonlara nazaran 8.0 daha ıyı konumda dıye bılırım eksıklerıne ıstınaden
saygılarımla

Geri