kesit yetersizlikleri

ertub_23

Etkin Üye
Merhaba
Projemde 2 ve 3 aksları arasında döşeme büyük olduğundan sehim kirişleri yaptım ama onlarda yetersizlik veriyor sehim kirişleri yapmasam döşeme kesiti yetersiz kalıyor
Yardım edebilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• DENEME.rar
    2.6 MB · Görüntüleme: 220
p2 kolon olarak tanımlamasın ve üst katta boyutunu azaltmısın kolonlarda bi üst katta 1/6 boyutunda azaltılabilir ama perdede azaltabilirsin ben olsam perde olarak tanımlarım

Merhaba,

Projenizde veri girişi ile alakalı tespitler şunlardır;
-Zemin katta D14, D8 ve D2; 1. katta D1, D2, D8, D9, D14, D15 numaralı döşemeler tek konsol nervür döşeme olarak tanımlanmış.
-1. katta D14 ve D15 numaralı döşemelerin hatalı oluşmasından ötürü birden fazla rijit diyafram tespit ediliyor. Bunun için K27 kirişi ile bu döşemelerin sınırlarını oluşturan döşeme kenarlarının düğüm noktaları çakışacak şekilde düzenlenmeli.
-Analiz ayarlarında Rijit bodrum katı numarasını -2 girmeniz ve bodrum kat perdelerinin özelliklerine girip Su basman/Tüm katlarda devam etmeyen panel seçeneğini işaretlemeniz uygun olur.
-Perde boyutundaki elemanlarınızı panel komutu ile girip kabuk olarak modellemenizi öneririm.

Ekteki projede rijit diyafram uyarısı ile ilgili durum düzeltilmiştir. Diğer durumları da incelemenizi öneririm. Çalışmaya bu proje üzerinden devam edecekseniz eleman yük bilgilerini ve ayarları gözden geçirmenizi öneririm.

Ekli dosyalar

• Deneme_inceleme.cde
    1.7 MB · Görüntüleme: 352
Geri