Sürekli temel kirişleri açılımı

Gulsah

Yeni Üye
iyi günler,
2 katlı bir yapı yapıyorum ve sürekli temel kirişlerinden bazılarının demirlerini açılımlarda göremiyorum neden olabilir? (projeyi de gönderiyorum)
Acil cevaba ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• A6-okul.rar
    3.6 MB · Görüntüleme: 250
Veri girişinizde hata var. Perdelerin altına sürekli temel girerken perdenin başlangıç ve bitiş noktasından geçen perde uzunluğunca devam eden bir sürekli temel kirişi çizmelisiniz. Yani perde uzunluğu kadar bir açıklığa sahip bir sürekli temeliniz olmalı. Bu çerçeveden bakıldığında temel veri girişinizin düzeltilmesi gerekmektedir. Ekte düzeltilmiş hali ile yeni sürekli temeller bulunmaktadır. Burada sadece sözünü ettiğiniz konu irdelenmiş olup gerilme vs gibi diğer hususlar gözardı edilmiştir.

Ekli dosyalar

• A6-okul ny.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 263
Sn Gulsah
-perdelerin her iki ucunu dikkate alarak temel tanımlarsanız sorun kalmaz.
-ikinci katta döşemeniz yok. oradaki kirişleri birinci kat kirişi gibi kot farkı olan kiriş olarak verin, ikinci katı kaldırın.

KOLAY GELSİN
Ünver ÖZCAN

unver":qj7dra5p' Alıntı:
Sn Gulsah
-perdelerin her iki ucunu dikkate alarak temel tanımlarsanız sorun kalmaz.
-ikinci katta döşemeniz yok. oradaki kirişleri birinci kat kirişi gibi kot farkı olan kiriş olarak verin, ikinci katı kaldırın.

KOLAY GELSİN
Ünver ÖZCAN

Öncelikle teşekkür ederim,
Program 2. katta döşeme olmadığı için analiz ederken rijid diyafram oluşturup çöz ya da yapıyı diyaframsız söz diyor her iki çözüme de baktım ama ciddi bir fark göremedim yapıyı diyafram oluşturmadan çöz demekle çok yanlış bir şey mi yapmış oluyorum ??

Geri