Kalıp planının düzenlenmesi. Yazıların okunmuyor olması.

FIRAT

Üye
Çizim yaptıktan sonra donatıları incelemek için kalıp planı oluşturduğumda bazı donatılarda anlam veremediğim yazılar gördüm.yazıların üst üste gelmesinden mi yoka nedeni başka bir şey mi bilemiyor.Acil yardım ederseniz iyi olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Arkadaşlar bu sorunun nedeni donatı boyu ile donatı çapı belirten yazı üst üste gelmesi. Donatı boyunu çizim ayarlarında yazı büyüklüğünü 12 cm den 6 cm düşürünce ancak kurtarıyor böyle yaparsamda donatı boyu yazısı çok küçülüyor. Sizce ne yapmalıyım başka çözümü varmıdır. 6 cm projede çok küçük olmaz mı yani okumak zor olmaz mı. Acil yardımınıza ihtiyacım var

Çizimleri bu şekilde bırakamazsınız. Yazı boyutunu küçültmek de doğru bir çözüm değildir. Eğer 1/50 çizim alacaksanız belli boyutun altında yazıların okunabilirliği düşer. Bu yüzden çizimi anlaşılır hale getirme görevi size düşüyor. Hızlı taşı komutuyla blokları parçalamadan yazıları çizim içerisinde uygun bir yere yerleştirebilirsiniz. Her şeyi programın ayarlaması mümkün değildir.

Taşınacak gibi değil çünkü donatı çap bilgileriyle donatı uzunluğunun iç içe geçmesinin yanı sıra diğer donatıların bilgileriyle de çok yakınlar.pek taşıma yapmam mümkün olmuyor bundan dolayı karışıklığı gideremiyorum.

Geri