3d olarak plan üst görünüşünü dokulu olarak oluşturmak

ideCAD Forumları ile ilgili görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

3d olarak plan üst görünüşünü dokulu olarak oluşturmak

Mesajgönderen ahmet1960 » 21 Oca 2012, 14:48

kat planında odaların tefrişi yapıp 3 boyutlu ve dokulu olarak jpg olarak kaydetmek istiyorum ama 3d penceresinde kaydedemiyorum 2d plan olarak kaıt yapıyor mahal isimleri 3d olarak yazamıyorumyardımcı olursanız sevinirim
ahmet1960

Re: 3d olarak plan üst görünüşünü dokulu olarak oluşturmak

Mesajgönderen hatice » 23 Oca 2012, 12:05

ahmet1960 yazdı:kat planında odaların tefrişi yapıp 3 boyutlu ve dokulu olarak jpg olarak kaydetmek istiyorum ama 3d penceresinde kaydedemiyorum 2d plan olarak kaıt yapıyor mahal isimleri 3d olarak yazamıyorumyardımcı olursanız sevinirim

Ahmet Bey Merhaba,
Üst görünüşten render ve 3 boyutlu yazı oluşturabilmek için projenizi ideCAD render' a aktarabilirsiniz. Perspektif ekranda sağ tuşu tıklayarak açılan diyalogtan ideCAD render komutunu çalıştırabilirsiniz. ideCAD render programının arayüzünde üst isimli çalışma düzleminde bir kez sol tuşu tıklayın ve sonra render komutunu tıklayın. Plandan render işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.3 boyutlu yazı için ise yazı komutunu tıklayın çalışmak istediğiniz düzlemi seçin örneğin; üst görünüş. Z düzlemindeki yüksekliğini ayarlamak için ise ön görünüşte yazıyı seçip çift tıkladığınızda düğüm noktalarını değiştirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hatice

Dön Forum Hakkında

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir