Asansör perdesinde donatı hatası

sara

Üye
merhabalar projemde asansör perdesinin (P30 ve P29) donatı çizimlerinde hatalı çizim oluşturup donatı yetersizliği mevcut hatayı bir türlü gideremedim nedeni nedir? çizimde mi hata var yoksa problem başka bir şeyden mi kaynaklanıyor bilemiyorum çizim yaparken de o kısımlarda kiriş bileşimi yaptığım da çizim bozuluyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hayırlı günler iyi çalışmalar (proje ektedir)

Ekli dosyalar

• A1.cde
    2.6 MB · Görüntüleme: 497
Asansör perde ucundaki küçük perdeleri kolon olarak tarif ederseniz çizim sorununuz ortadan kalkar.

o şekilde çözdüğüm zaman belediye sıkıntı yaratabilir başka bir çözüm yöntemi yok mu daha önceden bu şekildeki çizimlerde hata olmuyordu o kulakları bağlantılı bir şekilde çizebiliyordum şimdi bir türlü bir bütün gibi çizilemiyor

sara":188m9akn' Alıntı:
merhabalar projemde asansör perdesinin (P30 ve P29) donatı çizimlerinde hatalı çizim oluşturup donatı yetersizliği mevcut hatayı bir türlü gideremedim nedeni nedir? çizimde mi hata var yoksa problem başka bir şeyden mi kaynaklanıyor bilemiyorum çizim yaparken de o kısımlarda kiriş bileşimi yaptığım da çizim bozuluyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hayırlı günler iyi çalışmalar (proje ektedir)
Merhaba,
P029-P30 panelleri çok küçük boyutta olduğu için mevcut modelde sonlu elemanlar oluşturulamıyor ve donatı dizaynı yapılamıyor. Nedim Bey'in söylediği gibi elemanları kolon objesi olarak modelleyebilirsiniz. Panel yerine kolon tanımlanması analiz modeli açısından bir sorun oluşturmaz. Kolon objesi rijit kollarla panele bağlanacaktır.

sara":ahppxra6' Alıntı:
projedeki 2.bodrumda kirişte Nmax problemini nasıl çözebilirim
Projenizde mevcut haliyle K7 kirişindeki eksenel yük 0.1*Ac*Fck sınır değerini aşıyor. Sorunun çözümü için kiriş boyutları arttırılabilir, Beton dayanımı arttırılabilir vb. (Sınır değer ile hesap değeri birbirine yakın görünüyor. Kiriş genişliği 30 cm. yapılırsa sorun çözülüyor)

döşeme kalınlığı hatası

kusurabakmayın tekrardan bir sorum olacak çatı katında döşeme kalınlığı şartı sağlanmıyor 4 döşemeden 2 tanesini düzeltebildim ama soldaki iki döşemeyide kalınlık 16cm donatılar alt+üstte düz yaptım ama düzelmedi ne yapabilirim

Geri