RENDER BOLUMUNE GOOGLE.MAPS EKLENMESI

ergun

Yeni Üye
ARZU HANIM VEYA LEVENTBEY e
programimiz mukemmel emegi gecen herkese once tesekkurler benim zorunlu teleplerim ve beklentilerim yeni versionda!

RENDER bolumlune Google Maps eklenmesini istirham ediyorum.nicin proje bitimi binanin genel olusumunu render sonunda arazi uzerindeki durumunu monte ederek gosteriyoruz biz buna (Volet Paysager)diyoruz zorunluyuz render ciktisini arazide gostermeye sistemde olasa arazibilgilerini girerek render olacak binayi arazi uzerine google.Maps yardimi ile render almak farkli olurdu.Olmadigindan dolayi foto birlestirme cesitli program kullanmak zorunda kalmaktayim sahsen!Ulkede durum nedir bilmiyorum.
b) herhangi mekan resimi cizgi modunu tarama usulu mekani olusturma metaryel renk ve ozellik vererek render alip proje olusumu! cok sey istedim sanirim;(ic veya dis mekan)
c) mimari bolumde halen dikey kemer tazi olusum bulunmamakta eklenmesi zormu bilmiyorum eklenmesini; onceki versionlarda daire kolon taramali idi son versiyonumuzda taramayi kaldirmissiniz yenilik gelirken bu tarz sahsimca guzel idi .bir olusumun kaldirlmasinda karsiyim ve interaktif kameranin da kaldirlmasindan rahatsizim interaktif kamera olusumunun vermis oldugunu klavye ile yonlenmesi bir degil- iyiki render bolumunden almamissiniz LUTFEN yenilikler gelirken eskilerin tamamen yok edilmesi hos degil.
d)PROJEDE 3D GEZINME daha aktif ve kolay otomatik bir duzenek verilmesi mumkun olurmu?musteriye sunum yaparken 3d gormek istiyor bizim acimizdan daha kolayca bir olusum ile sunum yapma sansi verilmesi tarafinizdan!
e)Statik olarak celik bolumune ahsap olusumu ve hespalamalarinin da eklenmesini pek calisma firsatim olmadi!ayni Xsteel gibi!artik buyuk depo stokaj tarzi yapilarda ahsap kullaniyoruz;

SAYGILARIMLA

Merhaba,
"b) herhangi mekan resimi cizgi modunu tarama usulu mekani olusturma metaryel renk ve ozellik vererek render alip proje olusumu! cok sey istedim sanirim;(ic veya dis mekan)"
Bu isteğiniz anlaşılamamıştır.

c) Rota komutu ve uzatılmış objeyi kullanarak kemer yapabilirsiniz. İsteğiniz farklı ise lütfen belirtiniz.

c) Orbit tabanlı yeni kamera hareketi interaktif kameradan daha pratik ve diğer yazılımların da kullandığı güncel bir teknolojidir. Eksik kullanıyor olabilir misiniz?

d) Kayıt etmeyecekseniz real time gezinti için sağ tuş menüden uçuş modunu kullanabilirsiniz. Kayıtlı animasyonda kolaylıktan bahsediyorsanız; animasyon olanakları geliştirilerek 9 versiyonda ideCAD Mimari exe'nin
içine alınmıştır.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• KEMER.png
    KEMER.png
    129.7 KB · Görüntüleme: 4,776
  • orbit.png
    orbit.png
    2.7 KB · Görüntüleme: 4,775
program mukemmel ben elestirmiyorum telep ediyorum belki vardir ama GOOGLE.MAP yok;
arazi uzerine uygulama vaziyet plani denilenin yani bizde plan de masse -volet paysager olusumu yapmaktayiz yapilan projenin adresini girdiginizede direkt araziyi veriyor render bolumunde ve binayi belirtilen durumda araziye yerlestirip render alip bitiriyoruz bunu birden farkli program kullanmamiz gerekiyor renderde bu tarz eklenti olsa cok farkli olurdu
kemer aciklamasi icin cok tesekkurler! yeni gordum guzel harika bir dusunce olusumu !
ANLASILMAYAN /ic mekan foto halinde programa tasiyorsun programme scanner yapiyor cizgi modunda sunum veriyor metarial atamasi ile renk ve cesidi talebine istinaden yeni olusum ile render almak!musteri bir foto veriyor veya amator statude bir olusumu bunu istiyorum (mutfak vs cesit degisir ben bu fotoyu oylesine ekledim) diyor mimari programda tariyorsun render bolumden metareial cesit renk atamasi yapip render aliyorsun. demek istedim umarim anlasilmistir suan sistemimizde yok! bu fotoyu tariyorsun yeniden cizmeye gerek duymadan cizgi modunda program veriyor duzeltmeler yaparak RENDER ALIYORSUN! demek istemistim.

b) evet cok eksik kullaniyorum haklisiniz!yeni duzenlemeler eski aliskanliklara adaptesi zor oluyor interaktif kamera bence daha uygundu!

c)ekleyecegim cok sey var ic duvar cesitleri dis cephe siva cesitleri ( burda diyeceksiniz cephe bolumunde gorebilirsiniz fuga vs bundan bahsetmiyorum kesitlerde dis cephede kullanilan malzeme cesidini detay gostermemiz gerekiyor ornegin bu dis duvar sivasi ) !turkiyedede artik kullanilmakta rayli ic alci panelli duvarlar ve termique malzemeler ile hazirlanan duvar cesitleri dis duvara ic izalasion ! birlesik metarial duvar cesitlerine ilave edilecek duvar cesitleri mevcut metrajda da etki yapacak sekilde! dosemede KULLANILAN MALZEME CESIDINI OTOMATIK VERIYOR PROGRAM NE KULLANILMIS ISE SIVA ICIN DETAY YOK fuga ise olusturan malzeme cesitle FOTODAKI GIBI !duvar kalinligi ozgur birakilmali distan yalitimli duvar 15cm degistirmek istiyorum sahsen yapamadim.genisligini degistremedim;ic alci panelli duvarlar ile calistigimizda metraj a hic bulasmiyorum. benim beklentilerim.BELKI FARKLI OLUSUM VARDIR DETAY VERMEK ZORUNDAYIZ BEN HEP PROGRAMDISI KENDIM OZEL HAZIRLIYORUM.

saygilarimla

Ekli dosyalar

• foto.jpg
    foto.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 4,696
  • isolation.jpg
    isolation.jpg
    61.1 KB · Görüntüleme: 4,696
  • dis siva.jpg
    dis siva.jpg
    53.2 KB · Görüntüleme: 4,695
  • datay.jpg